Starszy pan na bicyklu

Tłumaczenie: Hanna Jankowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dookoła Świata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muza
Downhill all the way
83-7079-824-1
Laura-Melody

Pogodne, pełne angielskiego humoru wspomnienia dżentelmena emeryta z podróży przez Francję. Całą trasę - od Hawru do Morza Śródziemnego - przemierzył na mocno wysłużonym rowerze, ze stoickim spokojem znosząc kaprysy "rumaka". Zatrzymywał się w przydrożnych gospodach i kafejkach, biwakował na polach, w lasach i winnicach. Poznał wielu ciekawych ludzi.

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 1997

źródło okładki: Summersdale Publishing

Aleksandra | 2013-11-03

„Starszy pan na bicyklu” Edwarda Enfielda to książka niezwykle ciepła i pełna spokoju. Zabrałam się za nią ze względu na moje rowerowe ambicje i nie zawiodłam się. Napisana jest niezwykle lekko, a jednocześnie porusza kilka ważnych problemów, zarówno jeżeli idzie o
samą wyprawę, jak i ludzi spotkanych po drodze.

Akcja toczy się kilka ładnych lat temu, ale wciąż jest aktualna w bardzo ważny, ludzki sposób. Wiadomym jest, że trasy, którymi poruszał się bohater mogły się bardzo zmienić, Francja bardzo rozwinęła się od tamtego czasu i otwarła na rowerzystów.

Autor ma niezwykły talent do opisywania widzianych przez siebie miejsc tak, że my też chcemy je zobaczyć. Pobudza nasze chęci do podróżowania i zwiedzania.

Pozycja ta nie jest przesadnie długa, jednak to, co jest w niej zawarte w zupełności wystarcza. Ukazuje nam, że nie ważne jest to, jaki mamy sprzęt czy ile lat. Ważne, żebyśmy wiedzieli do czego jesteśmy zdolni, a może i sięgali o jeden szczebelek wyżej, bo zarówno...

Ewa | 2015-07-17
Przeczytana: 19 lipca 2015