Sztuka Indii

Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
832140829X
sztuka
Marek

Sztuka indyjska wciąż jeszcze budzi w nas poczucie wielkiej odrębności, osobliwości, egzotyki. Wydaje się trudna do pojęcia, zagadkowa. W dzisiejszym jednak świecie pojęcie egzotyki zatraca sens i rację bytu w tempie gwałtownym, wciąż wzrastającym.

źródło opisu: Wiedza Powszechna, 1991

źródło okładki: zdjęcie autorskie

povc12 | 2013-12-09

Książka dla mnie jest przeciętna. Bardzo interesuję się Indiami, ale książka ta rozczarowała mnie do pewnego stopnia, ponieważ spodziewałem się, że będzie ciekawa, a jej lektura będzie przyjemna, a tak nie było. Jest jednak jedną z niewielu książek o sztuce Indii wydanych w Polsce i każdy interesujący się tym tematem powinien jednak po nią sięgnąć, gdyż należy mimo wszystko do kanonu literatury o Indiach.