Przestań całować żaby. Czas rozejrzeć się za Księciem z Bajki

Wydawnictwo: Esprit
4,94 (31 ocen i 8 opinii)
tłumaczenie
Aleksandra Motyka
Stop Kissing Frogs: How to Avoid Mr Wrong and Find Mr Right
978-83-61989-34-9
poradniki
Ula

Jeśli chcesz znaleźć swojego księcia, przestań włóczyć się dookoła stawu! Jak to możliwe, że tyle mądrych, atrakcyjnych dziewczyn umawia się z takimi beznadziejnymi facetami? Ile żab musisz pocałować, żeby w końcu odnaleźć księcia? A może trzeba się pogodzić z tym, że książęta występują tylko w bajkach, i pozwolić się poprowadzić do ołtarza komuś kto wydaje się „nie aż taki zły”? Madeleine...

Jeśli chcesz znaleźć swojego księcia, przestań włóczyć się dookoła stawu!

Madeleine Lowe, autorka błyskotliwego poradnika Przestań całować żaby, udowadnia, że szczęśliwe zakończenia naprawdę się zdarzają. Wystarczy tylko nieco zmienić strategię...
Na świecie są tysiące fantastycznych facetów do wzięcia, ale nam, dziewczynom, najwyraźniej udaje się ich przegapić. Bardzo dobrze za to wiemy, gdzie szukać Pana Pomyłki. Znajdujemy go za każdym razem – bez pudła. Kłamca. Maminsynek. Domowy Terrorysta. Pasożyt… Brzmi znajomo? Czas rozejrzeć się za Księciem z Bajki!

Niebanalny poradnik Madeleine Lowe w dowcipny sposób porusza kwestie dla wielu kobiet bardzo istotną. Dlaczego, szukając mężczyzny swoich marzeń, nieustannie decydują się związać z kimś będącym jego absolutnym przeciwieństwem? Autorka w bajkowej, zabawnej formie odkrywa sekrety psychologii związku, uczy rozpoznawać ukryte motywacje damskich i męskich wyborów oraz podpowiada, jak mądrze (i wcale nie wbrew uczuciom!) szukać drugiej połówki.

Przestań całować żaby to oryginalny, zabawny i odważnie napisany poradnik randkowania – prawdziwy zastrzyk pozytywnej energii, którego każda z nas potrzebuje.

Sklep

• Wieczory w Umbrii
Dopóki nie zgasną gwiazdy
Piotr Patykiewicz

7,27 (51 ocen i opinii)
Lekcja miłości. Poruszające opowieści o rodzicielstwie
Magdalena Łyczko

Wieczory w Umbrii
Marlena de Blasi

6,75 (12 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
foolosophy | 2011-02-18
Przeczytana: 17 lutego 2011

Strasznie długi tytuł, prawda? W porównaniu z wnioskami, z jakimi wyszłam po przeczytaniu tej książki, tytuł to prawdziwy kolos. Trzeba wiedzieć, że dla takich małolatów to nie jest odpowiednia książka. Albowiem podejście do sprawy różni się diametralnie od podejścia osób, dla których ta książka jest przeznaczona. Cóż, sięgać po nią powinny kobiety tak po 25 roku życia, nie wcześniej.

Bądź co bądź, kilka ciekawych porad tutaj jest, nie mniej jednak autorka skupia się raczej na związkach osób starszych, pragnących stabilizacji życiowej (niekoniecznie małżeństwa), daje rady dla desperatek, aby przestały tak nachalnie kogoś szukać, pokazuje, że podłoże psychologiczne ma znaczenie, a także wiele, wiele innych spraw.

To co podobało mi się najbardziej to fakt, że autorka zaznacza czytelniczce jej książki, aby nie opierała swoich podbojów tylko na jej lekturze, ale również poszła o krok dalej i poczytała kilka innych poradników. Znalazła idealną metodę dla niej samej. Autorka skupia...

Ola123 | 2011-11-18
Na półkach: 2011, Przeczytane, Posiadam

Do tej pory nie zdarzyło mi się raczej czytać poradników. Nigdy nie przepadałam za tą kategorią. Ale gdy nadeszła okazja to pomyślałam ''Czemu nie?''. Ten poradnik, który ma na prawdę długi tytuł i różowiutką okładkę pochłonęłam w jednej wieczór. A jakie są moje wrażenia?

''Przestań całować żaby...'' to przede wszystkim poradnik dla osób, które są nie co starsze i już planują sobie życie z tym jedynym. Madeleine Lowe pokazuje wszystkim kobietom jakich facetów trzeba omijać szerokim łukiem by tak jak w jej przypadku, nie zakończyło się rozwodem. Każda kobieta pragnie mieć kochającego męża, śliczne dzieci i ogólnie cudną rodzinę. Ale autorka pokazuje ile czynników wpływa na to jak potoczy się nasze życie, i jakiego wybierzemy sobie partnera

''Tak więc ta książka jest po części próbą tego, czego nauczyłam się o szczęśliwych związkach...i o tych niekoniecznie szczęśliwych[...' Jest również całkiem poważną próbą przyjrzenia się mitom o kobietach i mężczyznach i określenia tego, co...

Nyx | 2012-01-24

Brakuje Ci koleżanki "dobrej duszy" u boku, która podszepnie Ci bolesną prawdę albo wręcz kopnie Cię w zadek, bo niszczysz sobie życie z beznadziejnym facetem? Nie szukaj jej na siłę, tylko sięgnij po "Przestań całować żaby".

"Większość dziesięciolatków potrafi nałożyć prezerwatywę na banana, ale bardzo niewielu z nich otrzymuje jakąkolwiek cenną radę na temat randek, miłości czy zaangażowania."

Co też kryje się w książce o tak bardzo przyciągającym tytule? Jest to poradnik, swoiste ostrzeżenie przed "zgniłkami", czy też "żabami" (jak ich nazywa sama autorka) - czyli mężczyznami, którzy nie zasługują na nasze uczucia, a których jest... zaskakująco mało. To my po prostu, swoją niską samooceną, doprowadzamy do momentu, w którym na naszej drodze stają tylko tacy adoratorzy. Oprócz tego, Madeleine Lowe na łamach tej książki podpowie nam, jak dobra przyjaciółka, jakich typów osobników płci męskiej mamy się wystrzegać (dzieli je na różne typy: Pan Maminsynek, Pan Tyran, Pan Babiarz,...

Prosto_z_Mostu | 2011-05-01
Na półkach: Do recenzji, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 24 kwietnia 2011

Tym razem nie miałam wygórowanych oczekiwań wobec niniejszego poradnika. Po pierwsze tytuł, a po drugie kolor okładki nie zwiastowały spotkania z naukową wiedzą psychologiczną, dzięki której będziemy mogły wnikliwie przyjrzeć się swoim mechanizmom wybierania facetów.
A ze względu na to, że jednym z moich mechanizmów jest sięganie po to, co odpychające, sięgnęłam po tę różową książkę.
Jednak dzięki temu, że nie miałam oczekiwań, nie było też rozczarowania, ale pozytywnego zaskoczenia też nie było.
Także nie napiszę Wam, że "Przestań całować żaby..." pomoże zajrzeć w głąb siebie i zmienić schematy wybierania życiowych czy łóżkowych partnerów.
Owszem znajdziemy tu prawdziwe informacje o tym, z czego mogą wynikać nasze wybory i jakich typów unikać, ale jest to zbyt płytkie i niedopracowane, aby mogło komuś pomóc. Jest to tylko nakreślenie tematu, który wymaga rozwinięcia.
Porównałabym książkę do "dobrej" rady koleżanki: "Zostaw go, bo nie jest Ciebie wart" czy czegoś w tym klimacie. A...

książek: 1918
Kasiek | 2011-03-13
Na półkach: Akcja 52, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 11 marca 2011

Poradniki jakie są większość z Was Wie…
Ja nie wiedziałam bo nigdy nie kupowałam. Nigdy nie miałam potrzeby szukania uniwersalnej recepty na szczęście. Trafiła się okazja, miałam Zrecenzować poradnik dla singielek. Uradowałam się bo stwierdziłam, że może czegoś się dowiem.
Wiele bajkowych wyrażeń weszło do słownika, szukamy księcia, liczymy na „żyli długo i szczęśliwie” autorka tego poradnika jest tego świadoma, co jest plusem, ma również świadomość, że sama lektura jej książki na nic się zda, jeśli nie zmienimy sposobu myślenia. Łatwo powiedzieć prawda? Mówić zawsze łatwo. Autorka opisuje swoje doświadczenia, przytacza przypadki kobiet, które na własnej skórze odczuły zgubne działanie „ropuch”, ma nadzieję nie tyle na radykalny przewrót w stosunkach damsko-męskich co na więcej myślenia ze strony Pań.
Podzielona na rozdziały poświecone blokom problemowym, od rozpoznania patologicznego gatunku, przez rady praktyczne, po owo „żyli długo i szczęśliwie”
Napisana przystępnym językiem i...

Paula | 2012-01-24
Przeczytana: 23 stycznia 2012

Świetna z poczuciem humoru! Polecam wszystkim paniom,dziewczynom, singielkom i tym w związkach!

Sanna | 2013-02-21
Przeczytana: 2010 rok

Czyta się dobrze, można doszukać się paru sensownych porad, ale to poradnik raczej dla nastolatek albo kobiet o mentalności nastolatek... Momentami trudno uwierzyć, że tę książkę napisała osoba dorosła – poradnik poraża naiwnością! Większość z tego, o czym poucza autorka, to oczywistość. Zagadnienia psychologiczne są muśnięte ledwie po łebkach, a rady są po prostu banalne.

Justyna | 2011-07-15

Ta książka średnio mi przypadła do gustu, ot taki poradniczek wypożyczony z ciekawości.

Aurelia | 2015-06-16
Gabi82 | 2015-04-29