Botan listy z Bangkoku

Wydawnictwo: Czytelnik
Letters from Thailand
literatura faktu
Jahty

„Listy z Bangkoku” to pierwsza powieść utalentowanej dwudziestoletniej tajskiej autorki, piszącej pod pseudonimem Botan, co znaczy Peonia. W formie listów chińskiego imigranta, osiadłego na stałe w Bangkoku, do matki, którą pozostawił w małej wiosce chińskiej, daje nam Botan niezwykle ciekawy obraz Tajlandii, a zwłaszcza Bangkoku – codziennego życia w tym mieście, przenikają w szybkim tempie postęp i współczesna cywilizacja.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Kama07 | 2016-03-07

Być imigrantem - przekleństwo losu. Sporo się ostatnio na ten temat słyszy. Przypomniałam sobie powieść, ktòra bardzo przypadkiem trafiła w moje ręce i pomogła mi 12 lat temu w powrocie do zdrowia. Po tygodniu na OIOM- ie, kiedy dotarło do mnie, że znowu jestem, rzuciłam się łapczywie na kleik i książkę, ktòrą pożyczyła mi pielęgniarka "Listy z Bangkoku". Losy młodego Chińczyka, bohatera rzuconego w obcy świat, tęskniącego za domem, pròbującego na przekòr losowi poradzić sobie z rzeczywistością urzekły mnie i wzruszyły. Kiedyś na pewno do nich wròcę.

Brander | 2015-09-15
Ewa | 2013-08-05