biznes, finanse

Podręcznik składa się z 8 rozdziałów. Sześć pierwszych rozdziałów rozpoczyna strona rozdziałowa(A) prezentująca nowe słownictwo, na której dodatkowo znajduje się propozycja gry lub zabawy dydaktycznej, wspomagająca wprowadzanie i utrwalanie słówek. Części oznaczone literami B i C prezentują nowe zagadnienia językowe w formie tekstu lub komiksu, które są ćwiczone w minidialogach. Kolejny element każdej jednostki to zagadka językowa Fźr Intelligenzbestien, gdzie uczeń samodzielnie odkrywa zasady gramatyczne lub językowe. Stałe części każdego rozdziału to: wiersz lub piosenka, zadanie rozwijające sprawności rozumienia ze słuchu Fźr feine Ohren, zadanie rozwijające sprawność czytania ze zrozumieniem Fźr Leseratten. Wymowa ćwiczona jest w części Schnellsprechverse, zaś zagadnienia gramatyczne pojawiające się systematycznie w poszczególnych częściach, ?podpowiadane? przez pomocne sówki zebrane zostały na końcu rozdziału w części Post fźr dich. Rozdział 7 Feste und Feiertage ma odmienna budowę i może być zrealizowany w dowolnym momencie procesu nauczania. Zawiera on materiały kulturoznawcze. Kolejnym elementem podręcznika (rozdział 8) jest sztuka teatralna Wir suchen Matrosen umożliwiająca uczniom powtórzenie oraz zaprezentowanie w atrakcyjnej formie struktur językowych opanowanych w trakcie nauki języka niemieckiego. Podręcznik kończy opis gier i zabaw prezentowanych w podręczniku oraz dwujęzyczny słowniczek..