Magia stylu. Portrety dziesięciu kobiet, które zmieniły świat mody

Okładka książki Magia stylu. Portrety dziesięciu kobiet, które zmieniły świat mody Paola Saltari
Paola Saltari Wydawnictwo: Wydawnictwo Olesiejuk albumy
albumy
Wydawnictwo Olesiejuk
2011-11-23
2011-11-23
978-83-7708-699-5

Książka album i jako taka sprawia się bardzo dobrze. Bogato ilustrowana pięknymi fotografiami dziesięciu kobiet, które miały ważny wpływ na historię mody. Dla mnie pozycja ta pozostawia jednak pewien niedosyt. Notatki o bohaterkach są dość krótkie i czasami mało konkretne. Dla mnie nie było tu nic odkrywczego.

"Jeśli rodzisz się bez skrzydeł, nie przeszkadzaj im wyrosnąć."
Te słowa przyjęła za swoje motto Coco Chanel i to właśnie jej portret rozpoczyna książkę o wyjątkowych, eleganckich, silnych i odważnych kobietach, które stały się ikonami stylu naśladowanymi przez całe pokolenia.
Kto jeszcze znalazł się w gronie tych, które zmieniły świat mody?
Dwie panie Hepburn - Katharine i Audrey, Marilyn - oczywiście, Grace Kelly, o której Hitchcock powiedział: " Pod lodowatą powierzchownością płonie wewnętrznym ogniem, który na ekranie czyni cuda."; Jacqueline Kennedy, Brigitte Bardot, Mary Quant, Twiggy, Diana Spencer.
Czy w dobie internetu jest szansa na kolejne ikony stylu?....

"Jeśli rodzisz się bez skrzydeł, nie przeszkadzaj im wyrosnąć."
Kto jeszcze znalazł się w gronie tych, które zmieniły świat mody?
Dwie panie Hepburn - Katharine i...

Pieknie ilustrowana! Warta uwagii, nie tylko ze wzg na zdj i mode, ale na osobowosci kobiet, ktore sa opisane w ksiazce

Przepiękny album, książka świetnie wydana. Wspaniale się ogląda i czyta, krótkie notki biograficzne mówiące przede wszystkim o sylu bohaterek.

Piękny album z inspirującymi fotografiami do, którego lubię wracać.

Piękny album z inspirującymi fotografiami do, którego lubię wracać.

• Biografie
  • Do kupienia
  • Moda

Dodaj cytat z książki Magia stylu. Portrety dziesięciu kobiet, które zmieniły świat mody