Santiago de Compostela

Wydawnictwo: WAM
978-83-7505-790-4
Matacz

Jeśli myślisz o wyruszeniu najstarszym pielgrzymim szlakiem Europy, poznaj z PORADNIKIEM Drogę świętego Jakuba! *pomaga podjąć decyzję o wyjściu na szlak i właściwie się przygotować *podpowiada jak zaplanować podróż i co zabrać ze sobą w drogę *informuje czego można się spodziewać podczas kolejnych etapów wędrówki Na Camino weź lekki PRZEWODNIK, który mieści się w kieszeni! *zawiera opisy,...

*pomaga podjąć decyzję o wyjściu na szlak i właściwie się przygotować
*podpowiada jak zaplanować podróż i co zabrać ze sobą w drogę
*informuje czego można się spodziewać podczas kolejnych etapów wędrówki

Na Camino weź lekki PRZEWODNIK, który mieści się w kieszeni!
*zawiera opisy, mapki, plany oraz minisłowniczek
*podaje przydatne na szlaku praktyczne informacje
*podpowiada jak sobie radzić z problemami

Każdego roku coraz więcej Polaków dociera do Santiago de Compostela. Buen Camino !

źródło opisu: www.wydawnictwowam.pl

źródło okładki: www.wydawnictwowam.pl

Meszuge | 2014-03-03
Przeczytana: 15 czerwca 2011

Całymi latami, być może od czasu „Drogi mlecznej” Luisa Buñuela (film pochodzi z 1969 roku, z tym, że ja oglądałem go oczywiście dużo później), pieściłem w wyobraźni wizję pielgrzymki do Santiago de Compostela. Byłem ateistą, ale dobrym pomysłem wydawała mi się próba odnalezienia na drodze św. Jakuba Boga, a może samego siebie… Ale właśnie – w drodze. To ważne. Nie u celu, nie w samym Santiago de Compostela, ale w drodze, na szlaku, na Camino.
Czemu chciałem iść właśnie tam, do grobu świętego Jakuba z Gwiezdnego Pola? Kolejne sentymenty – założyciele wspólnoty, której jestem członkiem, w pierwszym okresie jej istnienia bardzo poważnie rozważali pomysł nazwania jej wspólnotą św. Jakuba albo wspólnotą jakubową. Nadal List św. Jakuba Apostoła jest bliski i ważny dla wielu z nas.

Istotne przeszkody były dwie: pieniądze i czas. Wiedziałem wprawdzie, że w niektórych albergach można przenocować za Bóg zapłać albo co łaska, ale to nadal nie oznacza, że za darmo i że takie okazje będą...

Tamara | 2013-10-01
Przeczytana: 2013 rok

Przewodnik i Poradnik Pielgrzyma barzo pomogły mi w praktycznym przygotowaniu się do przejścia Drogi Św. Jakuba. Przewodnik "wędrował" ze mną i na bieżąco korzystałam z niego w czasie wędrówki.

vattghern76 | 2012-11-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 2012 rok

Dla osób wybierających/przygotowujących się w Drogę Życia na Jakubowym Szlaku do Santiago de Compostela - pozycja zdecydowanie obowiązkowa! POLECAM!

justi | 2011-11-25
Na półkach: Przeczytane, Religia, Posiadam

Godny polecenia każdemu, kto się wybiera na Camino. Praktyczne, konkretne rady i wskazówki, jakimi dzieli się pilgrzym, który sam przeszedł ten szlak.