Odkrycia i wynalazki, które zmieniły świat

Okładka książki Odkrycia i wynalazki, które zmieniły świat Peter Riley
Okładka książki Odkrycia i wynalazki, które zmieniły świat
Peter Riley Wydawnictwo: Debit literatura dziecięca
12 min.
978-83-7167-770-0
Michał Mietelski
odkrycia wynalazki maszyna parowa kinematograf Kopernik Edison

Współczesny świat zmienia się na naszych oczach w stopniu nieznanym i nieosiągalnym kiedykolwiek wcześniej. Nowe odkrycia i wynalazki, hipotezy i teorie z różnych dziedzin nauki wyznaczają kierunek rozwoju ludzkości. Wiek XX i XXI to okres najgłębszych zmian, ale czy najbardziej rewolucyjnych z perspektywy stuleci rozwoju cywilizacji? Zauroczeni współczesnymi osiągnięciami naukowymi i technicznymi nazbyt często zapominamy, że nie byłyby one możliwe bez genialnych pomysłów, które na przestrzeni stuleci kładły podwaliny pod dzisiejsze oblicze nauki nieodwracalnie zmieniając nasze wyobrażenie o otaczającym nas świecie.

Przeznaczona głównie dla młodego czytelnika księga "Odkrycia i wynalazki, które zmieniły świat" w fascynujący sposób prezentuje sylwetki genialnych wizjonerów, istotę ich odkryć oraz rolę, jaką odegrały w kształtowaniu współczesnego oblicza świata. Szeroki kontekst historyczno - ekonomiczno - obyczajowy pozwala docenić wagę epokowych wynalazków i uświadomić, jak wielkiej odwagi, determinacji i poświęcenia wymagało od twórców wcielenie ich w życie.
Podróż śladem genialnych odkryć rozpoczynamy od rewolucyjnej teorii heliocentrycznej Mikołaja Kopernika, która dosłownie zatrzęsła podstawami ówczesnego świata. Maszyna drukarska Gutenberga, silnik parowy Watta, radiotelegraf Marconiego, kinematograf braci Lumiere, fonograf i żarówka Edisona - trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat i codzienne życie nie tylko bez tych wynalazków, ale i wszystkich innych, którym dały początek.
Tę niezwykłą podróż przez stulecia urozmaicają przestrzenne trójwymiarowe modele ilustrujące nie tylko same wynalazki, ale nawet zasady ich funkcjonowania; szczegółowe schematy działania, dokładne i wyczerpujące opisy, interesujące anegdoty i liczne ciekawostki podane w zwięzły, zrozumiały sposób w połączeniu ze stylowymi ilustracjami oraz przedrukami czarno - białych fotografii sprawiają, że książka ta gwarantuje niezapomniane wrażenia oraz solidną porcję przystępnie i atrakcyjnie podanej wiedzy przybliżającej najważniejsze odkrycia i wynalazki, jakimi może pochwalić się ludzkość.
Książka już z daleka przyciąga wzrok cudowną okładką stylizowaną na staroświecką, skórzaną oprawę, a jej intrygująca zawartość aż kusi do zapoznania się z czołowymi osiągnięciami naszej cywilizacji.
Gorąco polecam tę książkę nie tylko młodym czytelnikom - myślę, że może ona zainspirować każdego niezależnie od wieku. Jestem przekonana, że stanowić będzie idealny prezent na każdą okazję nie tylko dla fascynatów nauki i techniki, lecz także dla czytelników ciekawych świata. Zapraszam do lektury!

• Dla dzieci i młodzieży
  • Albumy
  • Zuzowa biblioteka

Dodaj cytat z książki Odkrycia i wynalazki, które zmieniły świat