Słownik szkolny. Historia

Wydawnictwo: Zielona Sowa
słownik, historia

Autor Słownika szkolnego.Historia Polski ograniczył się do podawania tylko tych faktów, których znajomośc jest niezbędna do zrozumienia problemu czy działalności danej postaci. Do faktów zawsze dołączonych jest parę zdań komentarza, który ma za zadanie otwierać szerszą perspektywę poznawczą. Inne publikacje o encyklopedycznym charakterze zwykle zarzucają czytelnika (najczęściej ucznia) lawiną wiadomości, nie wskazując, co jest najważniejsze. Myślą przewodnią tego słownika jest "minimum informacji, maksimum zrozumienia".Słownik przeznaczony jest głównie dla uczniów gimnazjów, szkół średnich, studentów i nauczycieli, ale z powodzeniem, z racji swego charakteru, mogą z niego korzystać wszyscy, którzy interesują się historią.

źródło opisu: Wydawnictwo Zielona Sowa, 2007

źródło okładki: www.zielonasowa.pl