Gypsy Moon

Wydawnictwo: Atlantic Bridge
angielski
Karin

Alissa O'Malley is having a rough twenty-fifth birthday. She get an eviction notice on her apartment, gets into a car wreck and loses her job, all on the same day. But as bad as her life is, it's only going to get worse. At a mortifying birthday dinner with her politically incorrect Grandmother, she gets bitten by a hyperactive Pomeranian that's been 'infected' by a run-in with a wolf. That's when things really start to gets weird. Alissa's normally straight and lifeless hair starts curling, her eyes change color and she develops a taste for raw meat. Strangest of all are the reoccurring dreams of a tall, dark man with a scarred face who is chained to a wall with silver manacles. He tells her that he is her heart-mate and he will be coming for her soon. Before she knows it, Alissa is involved in a life and death struggle involving werewolves, witches, generational curses, magical silver earrings, and a hot sexual biting ceremony that will bind her to the man of her dreams and his strange life forever. Can she handle the strain of becoming a completely different person? Or will her life change forever after she spends one night under the Gypsy Moon?

źródło opisu: http://www.atlanticbridge.net/

źródło okładki: http://www.atlanticbridge.net/

Flusz | 2017-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2017

Są takie książki, których przeczytania się po prostu żałuje, mimo tego, że nie były fatalne... To właśnie przykład takiej książki.

Czytałam sobie ciągiem serię Ilony Andrews o Kate Daniels i po przeczytaniu 8 tomu postanowiłam zrobić przerywnik. No i przez to, że mam na czytniku dziesiątki książek, nie pamiętam już o czym niektóre z nich miały być. Tak było z tą książką. Po okładce stwierdziłam, że to będzie jakieś lekkie, mało ambitne, paranormal romance. I teoretycznie wszystko się zgadza.

Tylko, że ta książka była niemiłosiernie nudna i mdła! Główna bohaterka: płacze co pięć sekund, użala się nad sobą, nie potrafi się postawić. Główny bohater: nudny. Po prostu nudny. Najciekawszą postacią okazała się być nieco despotyczna i totalnie rasistowska babcia, której oczywiście w całej książce było bardzo mało, a sądziłam, że odegra większą rolę.

Co do fabuły - żenada. Ja rozumiem, że w książkach paranormal gdzie jedno nie wie o istnieniu świata nadprzyrodzonego, a drugie jest...

| 2014-12-11

Można przeczytać, ale bez większych rewelacji. Jak dla mnie fabuła jest nie dopracowana, co rzutuje na odbiór książki.

bookish | 2016-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2016

całkiem przyjemna historia o wilkołakach. zainteresowała mnie głównie dlatego, że był tu poruszony motyw cyganów.

Erza | 2018-01-04

Nie gryźcie Ci co im sie nie spodobało, to druga książka E. Anderson (i pierwsza w końcu dłuższa), którą czytałam, więc mam sentyment.

i no cóż... niezła, ale jednak mnie ciągle dziwiła nielogiczność w kolejności paru wydarzeń.

pół-SPOILER
1. spotkanie Philomeny i wilka (wspomnienie) str26;
2. ugryzienie przez Philomene str.27;
3. sen-wizja o uwiezionym "wilku" str.30;
4. sen-wizja nr 2 o uwiezionym "wilku" str.45;
5. spotkanie "na zywo" str. 67;

Przy czym było potem wyjasnione, że wizja pozwoliła mu uwolnić się, więc zagadką jest jak w stanie uwięzionym spotkał Phliomene zanim zobaczył Alissę w "wizji". A rozpiętość czasowa to góra kilka dni.

Charlie1608 | 2015-10-04
Przeczytana: 03 października 2015

Kolejna książka Anderson - nie była to jednak żadna rewelacja.
Niestety przystojny i męski, władczy i broniący swojego ludu mężczyzna nie był w stanie sprawić, żebym nie przysypiała.

Nie było jednak najgorzej. Fabuła - jako taka była, chociaż miejscami miałam pewne wątpliwości czy cały czas czytam ta sama książkę.

Motyw zemsty - spoko, dla mnie zrozumiałe, aczkolwiek późniejsza "moc" naszej bohaterki sprawiła, że wszystko stało się banalne i słabe.

Jeżeli ktoś lubi Anderson, to polecam. Jeżeli jednak wolicie czytać coś lepszego, to nie bierzcie się za to przynajmniej na razie.

Aleksandra | 2017-05-05
Przeczytana: 05 maja 2017

Alissa O’Malley pracuje jako pielęgniarka na oddziale Wykwalifikowanej Opieki w szpitalu w Tampa,mieszka sama w mieszkaniu,które nie jest w stanie opłacić od momentu,gdy jej najlepsza przyjaciółka Viv wyszła za mąż i wyjechała z miasta.W dniu dwudziestych piątych urodzin Alissy jej życie zmienia się o 360 stopni.Kobieta dostaje nakaz eksmisji z mieszkania,ma stłuczkę samochodową,zostaje przeniesiona do pracy na oddział psychiatryczny,a dodatkowo pies jej apodyktycznej babci gryzie ją w rękę.Od tego momentu w życiu Alissy zaczynają się dziać dziwne rzeczy.Alissa miewa bardzo realistyczne sny z nieznajomym mężczyzną przykutym do ściany srebrnymi łańcuchami.Stephan Lovare jest Romem i vyusher-wilkołakiem,nad którym ciąży klątwa rzucona przez złą wiedźmę chovihani.Jedynie sparowanie z Alissą-jego partnerką duszy,którą szukał całe życie pozwoli mu przełamać klątwę i wyzwolić siebie i swój lud spod czarów.Gdy w końcu Stephan odnajduje Alissę,ratuje ją przed porwaniem przez stado...

Molaksiążkowa | 2019-04-15
fuell | 2019-02-03