Oszukać radar : jak mówić do konsumenta, który nie chce słuchać

Tłumaczenie: Magdalena Wajda
Wydawnictwo: WIG-Press
Under the radar : talking to today's cynical consumer
reklama, socjologia, metody reklamy
biznes, finanse
visenna88

Każdy z nas posiada radar chroniący go przed reklamami, czyli mechanizm obronny pomagający filtrować około tysiąca pięciuset komunikatów reklamowych, którymi jesteśmy bombardowani. Ten nadmiar informacji, w połączeniu ze zdrową dawką cynizmu, przyczynił się do wytworzenia naszej osłony radarowej - nieprzeniknionej skorupy, która stwardniała po latach używania. Chcielibyśmy pokazać, jak...

Chcielibyśmy pokazać, jak docierać na rynek w czasach, kiedy ludzie stali się tak ostrożni, że nie ufają nikomu spoza wąskiego kręgu rodziny i przyjaciół. W czasach, gdy środki przekazu podzieliły się na tak drobne odłamy, że budowanie ogólnokrajowej marki stało się niemal niemożliwe. Gdy koszty zakupu mediów i produkcji są niebotycznie wysokie, a domy handlowe są tak przeładowane, że trudno sprawić, by konsument dostrzegł produkt, nie mówiąc już o zakupie.

Jak zareklamować coś ludziom, którzy sobie tej reklamy nie życzą.

źródło opisu: WIG-press, 2001

źródło okładki: zdjęcie autorskie

visenna88 | 2011-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2011

Pełno w tej książce kryptoreklamy i przechwałek, ale na pewno ilość dobrych rad i klarowność przekazu rekompensują tę wadę.

krawat | 2013-12-26
Przeczytana: 2011 rok