Cud nad Wisłą

Wydawnictwo: POLWEN
83-88822-14-4
historia
Tomek

Niewiele było w historii znaczących wydarzeń, których sens potrafiono tak wypaczyć, jak to uczyniono ze wspaniałym zwycięstwem w sierpniu 1920 roku. W tym opracowaniu ta "osiemnasta decydująca bitwa w dziejach świata" zwana "Cudem nad Wisłą", uwypukla moralne aspekty tego ogromnego wydarzenia. Obszernie "Cud nad Wisłą" w aspekcie wojskowo-politycznym został opracowany w III tomie Encyklopedii...

Obszernie "Cud nad Wisłą" w aspekcie wojskowo-politycznym został opracowany w III tomie Encyklopedii "Białych Plam", pod hasłem "Bitwa Warszawska".

źródło opisu: Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne, 2002

źródło okładki: zdjęcie autorskie