The Diving Pool

7 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-1-846-55217-5
angielski
Kamika

Three novellas: A lonely teenaged girl falls in love with her foster-brother as she watches him leap from a high diving board into a pool – an unspoken infatuation that draws out darker possibilities. A young woman records the daily moods of her pregnant sister in a diary, but rather than a story of growth the diary reveals a more sinister tale of greed and repulsion. Out of nostalgia, a...

Three novellas:

Out of nostalgia, a woman visits her old college dormitory on the outskirts of Tokyo. There she finds an isolated world shadowed by decay, haunted by absent students and the disturbing figure of the crippled caretaker.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: zdjecie autorskie

Magdalena Szyszka | 2011-09-17
Przeczytana: lipiec 2011

Narratorką tej powieści jest kobieta, której imienia nie znamy. Cierpi ona na dość dziwną chorobę zwaną głuchotą czuciowo-nerwową. Objawia się ona tym,
że bohaterka słyszy dźwięki, których nie ma. Poza tym jej słuch staje się zdecydowanie nadwrażliwy i każdy głośniejszy dźwięk może sprawiać jej ból. Wszystko
wskazuje na to, że przyczyna tej choroby leży w psychice bohaterki oraz w jej reakcji na porzucenie przez męża. Tak właśnie wchodzimy w świat przesycony
dźwiękami, nieważne, czy one istnieją czy nie. Świat, w którym najważniejszą częścią ludzkiego ciała są uszy.

Pewnego dnia bohaterka bierze udział w spotkaniu osób cierpiących na jej chorobę, w którego efekcie ma powstać artykuł na ten temat. Tam poznaje Y, stenografa,
na którego właściwie nikt inny nie zwraca uwagi. Tak zaczyna się rodzić bardzo specyficzna więź. Ma w sobie wiele z przyjaźni i dużo namiętności, ale bynajmniej
nie takiej, jaką moglibyśmy sobie wyobrażać. Narratorka od początku zwraca przede wszystkim uwagę na...

somniesperus | 2015-12-23
Na półkach: Przeczytane, Favs.
Przeczytana: listopad 2015
Ewa | 2015-01-03