Warto żyć. Samobójstwo - jego istota i zwalczanie

Tłumaczenie: Rudolf dr med. Tybusz
Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
Du darft leben
Róża_Bzowa

Samobójstwo jest tabu - i dlatego pozostaje trudnym do rozwiązania problemem dla społeczeństwa. Czy samobójstwo jest najwyższym wyrazem woli człowieka, czy tez najbardziej wstrząsającym świadectwem jego spętania? Numa Tétaz podchodzi do tych pytań ostrożnie, opierając się na własnym doświadczeniu oraz na obszernej literaturze fachowej. Książka przekazuje wiele cennych danych temu, kto sam...

Książka przekazuje wiele cennych danych temu, kto sam jest zagrożony, jak i temu, kto ma do czynienia z człowiekiem skłonnym do samobójstwa.

Spis rozdziałów:
I Inne kultury, inne epoki
II Statystyka i uwarunkowania socjologiczne
III Osobowość samobójcy
IV Kultura nasza a samobójstwo
V Ocalenie i uzdrowienie

Przedmowa do wydania polskiego prof. dr med. Tadeusz Kielanowski.

źródło okładki: scan

Avenity | 2015-07-29