Poznawanie i niepoznawanie istnienia. Giovanni Pico Della Mirandola w poszukiwaniu metafizycznej zgodności wszystkiego, co istnieje

Wydawnictwo: Semper
83-89100-48-7
filozofia i etyka
n0e

Prolog Rozdział 1 Giovanni Pico della Mirandola i jego czasy Rozdział 2 O zgodności Arystotelesa z Platonem -- Poszukiwanie sposobów poznania istnienia i poznania niepoznawalnego Boga (Propozycja odczytania całej twórczości Pica z perspektywy De ente et uno) Rozdział 3 Poszukiwanie zgodności wszystkiego ze wszystkim jako poszukiwanie dróg poznania niepoznawalnego Boga (Propozycja odczytania...

Prolog

Rozdział 1
Giovanni Pico della Mirandola i jego czasy

Rozdział 2

Rozdział 3
Poszukiwanie zgodności wszystkiego ze wszystkim jako poszukiwanie dróg poznania niepoznawalnego Boga (Propozycja odczytania dzieła Pica z perspektywy Conclusiones)

Rozdział 4
Głębiej do źródeł. Znaczenie tradycji metafizycznej i estetycznej dla metafizyki Pica i jego teorii sztuki -- muzyki (Commento i Conclusiones)

Rozdział 5
Platońskie drogi w filozofii Pica (Oratio, Conclusiones, Commento)

Rozdział 6
Metafizyka, sztuka i mistyka jako drogi do poznania niepoznawalnego Boga. Projekt metafizyczny Pica (Conclusiones, Oratio, De ente et uno)

Rozdział 7
Czwarta droga -- Kabała (Oratio, Conclusiones i Heptaplus)

Epilog

Słownik postaci

Bibliografia

Knowing and Not Knowing Being: Giovanni Pico della Mirandolas Quest for the Metaphysical Harmony of All Existing Things (Summary)

Indeks nazwisk wybranych postaci, autorów i dzieł anonimowych

Indeks biblijny

źródło opisu: http://www.poczytaj.pl/55072