Wiersze z rękopisów

Tłumaczenie: Andrzej Lam
poezja
Alma_Mexicana

Trakl pozostawił bogatą spuściznę rękopiśmienną, która w swojej jakości artystycznej nie tylko nie ustępuje utworom opublikowanym, ale pod wieloma względami skupia nawet więcej uwagi badaczy i czytelników, ponieważ daje wgląd w "rewolucyjną ewolucję" jego twórczości, a tym samym ułatwia odpowiedź na pytanie, jak formowała się nowoczesna poezja w fascynującym momencie jej głębokiej przemiany, przypadającej na początek drugiego dziesięciolecia naszego wieku. Dlatego warta jest poznania w całości.
(Fragment noty tłumacza).

wiktoria | 2013-10-21