Od materii Świata do materii Państwa. Z filozofii Tomasza Hobbesa

Wydawnictwo: Universitas
83-7052-660-8
Hobbes
filozofia i etyka

Tomasz Hobbes (1588-1679) Książka niniejsza przedstawia analizę wybranych problemów doktryny Hobbesa. Współcześnie okazuje sie on prekursorem żywych zagadnień XX-wiecznej filozofii, a także twórcą oryginalnego paradygmatu nauk o człowieku, wywiedzionego z materialistycznych i mechanistycznych założeń. Jest też pozbawionym złudzeń obserwatorem życia społecznego i bezwzględnym przeciwnikiem...

Tomasz Hobbes (1588-1679)
Książka niniejsza przedstawia analizę wybranych problemów doktryny Hobbesa. Współcześnie okazuje sie on prekursorem żywych zagadnień XX-wiecznej filozofii, a także twórcą oryginalnego paradygmatu nauk o człowieku, wywiedzionego z materialistycznych i mechanistycznych założeń. Jest też pozbawionym złudzeń obserwatorem życia społecznego i bezwzględnym przeciwnikiem bezmyślnego kultu demokracji.

źródło opisu: Universitas, 2000.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

znk | 2015-11-05