Szambala : Święta ścieżka wojownika

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
Shambhala : The Sacred Path of the Warrior
83-88875-16-7
religia

Jest to przewodnik dla ludzi, którzy utracili w swym życiu poczucie świętości, godności i którzy nie pojmują już znaczenia ścieżki wojownika. Przedstawia on przede wszystkim zasady tej ścieżki praktykowane przez wojowników starożytnych Indii, Tybetu, Chin, Japonii i Korei.

źródło opisu: http://www.petlaczasu.pl/szambala-wojownika/b00042837

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Apolinary | 2015-11-04
Przeczytana: październik 2015

Chogyam Trungpa był nie tylko wspaniałym nauczycielem, ale też wwyśmienitym autorem, zaś jego myśl w sposób niezwykły łączyła duchowość, psychologię i tradycję tybetańskiego buddyzmu. "Szambala: Święta ścieżka wojownika" to książka dla początkujących adeptów. Jej dosadność i przesadne wręcz kontrastowanie tego, co właściwe z tym, co niewłaściwe może do niektórych trafić znacznie bardziej niż spokojny, życzliwy wywód spotykany w większości pozycji o podobnej tematyce, do mnie osobiście jednak nie trafia - przeciwstawianie cudownego Wielkiego Słońca Wschodu i zgniłego, dekadenckiego świata zachodzącego słońca kłóci mi się z ideą niedualizmu i czynienia dobra przy akceptacji tego, że nie wszystko, co istnieje, z tym dobrem się kojarzy. To jednak dość zaawansowana perspektywa - każda nauka (i książka) jest jak tratwa z buddyjskiej przypowieści - stanowi bezcenne narzędzie, gdy trzeba się przeprawić przez rzekę, ale potem trzeba ją porzucić, bo trudno iść dalej, niosąc na plecach taki...

KolorowyMotyl | 2016-10-28
elm4r | 2016-08-13