Depresje - rozpoznawanie i leczenie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Przewodnik Lekarza Praktyka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Springer
Depressive Störungen erkennen und behandeln
83-86637-00-5
depresja, poradniki, medycyna, zdrowie
zdrowie, medycyna
Bastet

Depresja jest jednym z najczęściej spotykanych problemów w praktyce lekarskiej pierwszego kontaktu. Mimo to w bardzo wielu przypadkach pozostaje nierozpoznana, jest bowiem maskowana zaburzeniami somatycznymi, takimi jak objawy ze strony układu krążenia lub układu pokarmowego, bóle głowy czy innych narządów. Wbrew rozpowszechnionym opiniom może być chorobą groźną, chorzy na ciężką depresję w 15 procentach przypadków popełniają samobójstwo.
Książka Kaspera i współpracowników to praktyczne kompendium adresowane przez wszystkim do lekarza domowego.
Ze względu na jasny, przejrzysty układ i obfitość materiału ilustracyjnego może stanowić cenną pomoc dydaktyczną, przydatną w kształceniu lekarzy rodzinnych.

źródło opisu: PWN , 1996

Ryan | 2015-03-06