Steve Hackett. Szkice, burze, orchidee

978-83-61637-04-2
muzyka, rock progresywny, biografie
muzyka
Agnieszka

Steve Hackett to nie tylko gitarzysta znany z Genesis. To przede wszystkim artysta o niezwykłej inwencji i bogatym dorobku solowym. Nagrywa zarówno płyty z rockowym, progresywnym repertuarem, jak i delikatne miniatury na gitarę akustyczną. Inspiruje go muzyka klasyczna, jazz, folk, blues. Jego solowa dyskografia obejmuje ponad trzydzieści albumów. A „Szkice, burze, orchidee” Maurycego Nowakowskiego to podsumowanie czterech dekad aktywnej działalności muzyka, wzbogacone wieloma niepublikowanymi wcześniej w Polsce wypowiedziami artysty.

źródło opisu: Wydawnictwo GAD Records, 2009

źródło okładki: http://www.gadrecords.pl/pl/bk_steve_hackett.html

Hammer_in_the_Sand | 2012-02-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Muzyka
Przeczytana: styczeń 2010

Sprawnie napisana książka, czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Niestety autor nie dysponował odpowiednią ilością źródeł na temat muzyka, czego owocem jest zaledwie 120 stron tekstu, z czego bardzo dużo miejsca przeznaczone jest na opisy tras koncertowych oraz albumów. Rodzi się tu problem ponieważ mało jest prawdopodobne żeby po książkę sięgnął ktoś kto nie jest fanem Hackett'a i nie zna dobrze jego twórczości. Przynajmniej ja po przeczytaniu odczułem niedosyt, chciałbym po prostu dowiedzieć się o bohaterze znacznie więcej.

"Szkice, burze, orchidee" to bardziej napisany przez fana wstęp do poznania osoby Steve'a Hackett'a niż pełnowartościowa biografia. Mimo wszystko należą się podziękowania dla autora książki za podjęcie się niełatwego tematu i możliwość poczytania w rodzimym języku o tak wybitnym, a niekoniecznie dobrze znanym muzyku.

Raf_79 | 2014-04-27
kuman666 | 2014-01-06