Sen i jego uzdrawiająca moc

Tłumaczenie: Marta Klimek-Lewandowska
Wydawnictwo: Delta W-Z
THE HEALING POWER OF SLEEP
83-7129-696-7
poradniki

Sen to czas wielkiej aktywności: przywraca równowagę i energię, intensyfikuje procesy zdrowienia i wzrostu. Książka nasza wyjaśnia, dlaczego tak się dzieje, w jaki sposób zmiany fal mózgowych, ciepłoty ciała i aktywności hormonów wpływają na naturalny rytm snu i czuwania. Co dziesiąty człowiek cierpi z powodu niedostatku snu, a o wiele więcej uskarża się, że sen nie daje im prawdziwego...

Co dziesiąty człowiek cierpi z powodu niedostatku snu, a o wiele więcej uskarża się, że sen nie daje im prawdziwego wypoczynku. Książka nasza to wyczerpujący wykład, który uczy, jak wyrobić sobie zdrowe nawyki związane ze snem.

- Zaleca odpowiednią dietę i formy aktywności fizycznej.
- Uświadamia rodzicom, jakie są potrzeby dzieci.
- Wyjaśnia problemy związane z przyjmowaniem środków nasennych.
- Prezentuje możliwości, jakie daje medycyna klasyczna i komplementarna, a także praca nad sobą.
- Określa zapotrzebowanie indywidualne za pomocą kwestionariuszy.
- Tłumaczy język i sens marzeń sennych.
- Ukazuje korzyści Feng shui w aranżacji sypialni.

źródło opisu: Delta W-Z, 1998

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl

Barbra Szym | 2015-04-24
Przeczytana: 2008 rok

Ciekawa książka, można powiedzieć, że pewnego rodzaju kompendium wiedzy o snu dla każdego zainteresowanego informacjami w tym temacie. Przystępny język, przejrzysta szafa graficzna.

Hitomi99 | 2016-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2016