Ale plama czyli dobre maniery i domowe afery

Wydawnictwo: Zielona Sowa
978-83-7623-921-7
Isadora

Jeśli na wspomnienie różnych savoire - vivre'ów i bon tonów dostajesz gęsiej skórki, a zasady dobrego wychowania przyprawiają Cię o zawrót głowy - mamy rozwiązanie Twoich kłopotów! Już od dawna umiesz liczyć i czytać, uczysz się języków obcych i doskonale radzisz sobie w internecie. Czy z równą perfekcją potrafisz zareagować w różnych życiowych sytuacjach? Podobne problemy mają Kinga i...

Podobne problemy mają Kinga i Makary. Nie zawsze właściwie się zachowują, co prowadzi do śmiesznych, a czasem niezręcznych sytuacji. Niektóre z nich opisaliśmy w tej książce.

źródło opisu: Wydawnictwo Zielona Sowa, 2011

źródło okładki: www.zielonasowa.pl

Isadora | 2011-05-23
Przeczytana: 23 maja 2011

Moja dzisiejsza propozycja dla najmłodszych czytelników to poradnik napisany specjalnie z myślą o nich. Poradnik, który pomoże im odnaleźć się w gąszczu niezrozumiałych często dla nich zasad savoir - vivre'u, czyli dobrego wychowania oraz wspomoże niełatwą pracę dydaktyczno - wychowawczą rodziców i nauczycieli.
W tej niezwykle dowcipnej, przepięknie ilustrowanej książeczce nasza pociecha spotka się z wesołym i pełnym energii rodzeństwem - Kingą i Makarym, którzy na własnych przykładach objaśnią, jak należy się właściwie zachowywać w określonych sytuacjach, żeby nie popełnić gafy - czyli co to znaczy być damą i dżentelmenem. A wszystko to z ogromną dawką poczucia humoru!
I tak na przykład młody adept trudnej sztuki bon tonu dowie się, jakie zachowania są pożądane w najróżniejszych sytuacjach życiowych i miejscach publicznych (kino, teatr, supermarket, autobus, restauracja). Kinga i Makary uświadomią go także, jak ważne i dlaczego jest dbanie o utrzymanie czystości i ładu w swoim...

Lubicie książki o savoir vivre?? Pewnie nie jednej osobie przeszedł teraz dreszczyk po plecach lub wyszła gęsia skórka. No tak, bo takie książki zwykle kojarzą się z poradnikami i moralizatorskim tonem. A przecież dzieci nie znoszą ani jednego, ani drugiego.

Znalazłam więc rozwiązanie tego problemu. Książka, którą właśnie widzicie to nauka savoir vivre i zabawa jednocześnie! Wiem, trudno w to uwierzyć, ale tak właśnie jest!

Bo znajdziemy w niej w zasadzie wszystko. Oprócz bardzo istotnych informacji jak się zachować w danej sytuacji lub czego absolutnie robić nie wypada znajdziemy także krótkie opowiadania o Kindze i Makarym, i ich rodzinie, oraz różnego rodzaju mini testy.

Wspomniana wcześniej para to rodzeństwo.

"Jesteśmy - oczywiście - bardzo mądrzy i doskonale umiemy obsługiwać komputer, ale... nie zawsze wiemy jak należy postąpić w różnych sytuacjach.".

Oboje więc postanawiają z pomocą wujka Obieżyświata nauczyć się jak być damą i dżentelmenem. Nie jest to jednak łatwe...

Karolcia128 | 2016-08-28
Lady | 2016-05-06