The Amazing Spider-man - Podwójne Życie Pająka

Cykl: Wydanie Specjalne (tom 3)
Wydawnictwo: TM-Semic
komiksy
Tomek

modli | 2014-07-04

Ten z pozornie niczym się nie wyróżniający albumik TM-Semic jest w rzeczywistości błyskotliwą opowieścią definiującą Spider-man'a, a także jego przyjaciół i wrogów. Autor przygląda się psychice trzech postaci: Peter'a Parker'a/ Spider-man'a, Mary Jane Watson, oraz doktora Otto Octavius'a/ dokrota Octopus'a. Cała trójka i relacje między nią przedstawione są w sposób niebanalny, a najciekawiej według mnie prezentuje się Mary. To postać, która zawsze była mi obojętna, natomiast ta historia przedstawia dużo ciekawszą jej stronę; zupełnie jakby wszystkie inne opowieści przedstawiały tylko jej fasadę.
Nie jestem zbyt dużym fanem Spider-man'a, ale ta historia jest jednym z moich ulubionych komiksów jakie kiedykolwiek czytałem.
Dla kogo: Autorzy na nowo przedstawiają świat otaczający Parker'a, a historia ponownie zaczyna się od ugryzienia przez radioaktywnego pająka. Tak więc jest to rzecz dla każdego, historia opowiedziana od samego początku, nawet dla kogoś, kto nie wie, o jakim...

Tomek | 2011-05-16
Przeczytana: 2010 rok

Bardzo fajna opowieść o miłości pomiędzy Peterem Parkerem a Mary Jane Watson. Przygody Spider-mana, a raczej jego walki ze złoczyńcami schodzą w tym komiksie na boczny tor, ponieważ głównym wątkiem jest tutaj relacja pary zakończona ślubem.

Nahira | 2016-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2016