The Amazing Spider-Man 3/1990

Tłumaczenie: Sławomir Kaznowski
Cykl: The Amazing Spider-Man (tom 3)
Wydawnictwo: TM-Semic
The Amazing Spider-Man Annual #15
komiksy
Tomek

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Wkp | 2013-12-20
Przeczytana: 19 grudnia 2013

W trakcie pościgu za bandytami, którzy napadli na bank, Spiderman gubi jednego z nich w kanałach niedaleko magazynów Osborbna. Mężczyzna odkrywa jedną z kryjówek Greengoblina i informuje o tym tajemniczą postać. Wkrótce na ulicach miasta pojawia się nowy wróg Hobgoblin...

Całkiem niezły numer Spidermana, ale na pewno nie powalający na kolana. Poza tłumaczeniem czyta się go bezboleśnie, nie mniej fabule i postaciom brak głębi, akcja jest powolna, a całość prezentuje nieco niższy poziom niż poprzedni numer.

Lektura dla pasjonatów i nikogo poza tym,m choć swój urok ma.

noname | 2015-03-02

Pierwsze spotkanie i walka pierwszego Hobgoblina ze Spidermanem. Jest to debiut całkowity Hobgoblina na łamach komiksów Marvela. Hobgoblin powstał w miejsce Green Goblina (po wielu latach od jego śmierci). Autorzy nie chcieli "wskrzeszać" starego "Zielonego Trola", uważali że historia jego śmierci jest tak dobra, że nie ma potrzeby jej psuć, dlatego wymyślili nową postać "Diabelskiego Trola". Udało im się to wyśmienicie, stworzyli postać równą pierwowzorowi i jedną z najlepszych, niestworzonych przez duet Stan Lee-Steve Ditko (twórców Spidermana). Hobgoblin pojawiał się i znikał na łamach "amerykańskich Spidermanów" przez kilka następnych lat, a zagadka jego prawdziwej tożsamości pozostawała przez długi czas nieznana. Do tej pory ta postać doczekała się kilku nowych wcieleń i jest "przywracana do życia" razem z nowymi wersjami Spidermana.

Komiks jest na poziomie historii z Juggernaut'em, tylko jest w innym klimacie. Warto.

Rysunki 10/10
Scenariusz...

hongi | 2015-04-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy
Przeczytana: 20 stycznia 2015

Polska ma bardzo bogatą bazę komiksów amerykańskich. Początek datuje się na rok 1989-90, gdy granice zostały otwarte, a artykuły zagraniczne masowo zaczęły napływać do naszych sklepów. Od tego momentu na półkach naszych kiosków pojawiły się komiksy przeróżnej maści. Jednym z niewielkich wydawnictw, które zaczęło wydawać amerykańskie komiksy, było TM-Semic, należące do większej europejskiej spółki. Większość starszego pokolenia, wychowała się właśnie na tych kolorowych zeszytach. W cyklu Świat Komiksów TM-Semic, przedstawię wam moją kolekcję komiksów The Amazing Spider-man.

qla | 2015-03-12
Na półkach: 2015, Przeczytane, Posiadam, Komiksy