Moja pierwsza książka o kotach

Tłumaczenie: Ewa Wojciechowska
Wydawnictwo: Rea
Forsta Kattboken
978-83-7141-889-1
Asia-Polihymnia

"Moja pierwsza książka o kotach" stanowi wprowadzenie do świata kotów. Została napisana z myślą o wszystkich zwariowanych na punkcie kotów dzieciach i nastolatkach. Na 47 stronach w słowach, fotografiach i rysunkach przedstawiamy koci świat: od kotów czczonych jak bogowie i pospolitych łowców szczurów w dawnych czasach po koty domowe - i te zwyczajne, i te rasowe, które towarzyszą nam dzisiaj.
Zawarta w tej książce wiedza o kotach przekazana jest w ciekawy i zabawny sposób. Dzieci dowiedzą się z niej jak dbać o kota, poznają kocie rasy oraz kocie zwyczaje i reakcje. Opowiadanie o małej kotce Kici opisuje pierwsze dni i tygodnie kociego życia. Przeczytają również o kotach, które łowią ryby, o kotach artystach cyrkowych i o wielu innych, ciekawych aspektach kociego życia.
Autorka Ingrid Andersson, ilustratorka Lena Furberg oraz fotograf Marie Paulsson-Bertmar stanowią bardzo zgrany zespół.
W "Mojej pierwszej książce o kotach" humor, fakty oraz piękne ilustracje i zdjęcia mieszają się ze sobą w inspirujący i zabawny sposób!

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.kdc.pl/pub/mm/img/220/131196.jpg

Asia-Polihymnia | 2011-05-06
Przeczytana: 06 maja 2011

Wszystkie podstawowe informacje na temat kotów, piękne fotografie i zabawne ilustracje.

sylviak | 2015-04-24
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane