Moja pierwsza książka o psach

Tłumaczenie: Ewa Wojciechowska
Wydawnictwo: Rea
6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Forsta Hundboken
978-83-7141-888-4
psy, poradnik, dla dzieci
Anakolut

Moja pierwsza książka o psach to lektura dla wszystkich miłośników psów, zarówno tych, którzy mają już psa, jak i tych, którzy marzą, aby go mieć. W książce przeczytacie o tym, jak pies stał się zwierzęciem domowym, to znaczy, jak oswojono wilka; dowiecie się, jakie istnieją rasy psów – te od najmniejszych do największych. Książka zawiera wiele ważnych informacji związanych z podjęciem decyzji o posiadaniu psa, o odpowiedzialności za jego rozwój i życie, o tym, jak należy o psa dbać i opiekować się nim. Poznacie bardzo mądrą suczkę Smillę, psa-pomocnika, który potrafi otwierać drzwi, przynosić listy i pomagać we wszystkim swojej pani.

Autorkami Mojej pierwszej książki o psach są Ingrid Andersson, Lena Furberg (ilustratorka) i Lotta Gyllensten (fotograf), które życzą wszystkim miłośnikom psów wspaniałej i pouczającej lektury!

źródło opisu: http://www.rea-sj.pl/product/Moja-pierwsza-ksiazka-o-psach/?id=463

źródło okładki: http://www.rea-sj.pl/product/Moja-pierwsza-ksiazka-o-psach/?id=463

Anakolut | 2012-02-15
Przeczytana: 10 lutego 2012

Podejrzewam, że chyba każde dziecko chciałoby mieć zwierzątko – a najlepiej psa. Nie zawsze jest to możliwe, z najróżniejszych przyczyn. Czasem jednak głównym powodem, dla którego rodzice nie chcą kupić dziecku kudłatego przyjaciela, jest obawa o to, czy pociecha poradzi sobie z tą odpowiedzialnością. Aby przygotować dziecko, a także i siebie do przyjęcia nowego, czworonogiego członka rodziny, warto skorzystać z poradnika „Moja pierwsza książka o psach„.

Jest to ilustrowany podręcznik, wydany nakładem wydawnictwa Rea, jedna z części cyklu „Moja pierwsza książka o…”, w którym znajdziemy najróżniejsze poradniki m.in. o grze w karty, piłkę, gotowaniu, ale też o zwierzętach – koniach, kotach i psach. Książka ta w prosty i przystępny sposób zaopatrzy każde dziecko w najważniejsze i najpotrzebniejsze informacje o psach, a przy okazji dostarczy trochę rozrywki. To doskonała lektura przygotowująca dziecko do posiadania psa.

Znajdziemy tu informacje o pochodzeniu psów domowych, o rasach,...