Psychologia religii

Tłumaczenie: Henryk Machoń
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Psychologia religii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WAM
Religionspsychologie
978-83-7505-149-0
religia, psychologia, wiara
gall21

Jak powstaje wiara i religijność? Jaki wpływ mają one na osobowość? Kiedy religia jest przyczyną choroby, a kiedy owocuje dobrym samopoczuciem? Kiedy motywy religijne wiążą się z przemocą oraz zachowaniami antyspołecznymi, a kiedy ze współczuciem i solidarnością? Książka znanego niemieckiego jezuity stanowi niezwykle rzadko spotykane systematyczne ujęcie psychologii religii. Wierna standardom...

Książka znanego niemieckiego jezuity stanowi niezwykle rzadko spotykane systematyczne ujęcie psychologii religii. Wierna standardom psychologii naukowej, interpretuje liczne wyniki badań, mało znanych polskiemu czytelnikowi studiów. Stawia sobie za cel rozjaśnienie bogactwa form, będących wyrazem religijnych przeżyć, zachowań oraz religijnego myślenia, poprzez analizę licznych motywów, emocji, odmiennych stanów świadomości oraz wpływów społecznych. Opis konkretnych przypadków oraz tabele ułatwiają zrozumienie całości.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl