Korespondencja 1934-1979. 45 lat przyjaźni

Wydawnictwo: Noir sur Blanc
Correspondance 1934-1979: 45 ans d'amitié
83-86743-57-3
Nachumsky

Wymiana listów między dwoma pisarzami, z których każdy był wybitną indywidualnością i reprezentował odmienny temperament artystyczny, należy do najciekawszych zjawisk w literaturze epistolograficznej XX wieku. W korespondencji tej nie ma zdawkowych duserów; jest ona nie tylko wyrazem potrzeby wzajemnych kontaktów, lecz pojawia się w niej prawdziwa, przyjacielska krytyka. O dziwo, nie ma w niej...

W korespondencji tej nie ma zdawkowych duserów; jest ona nie tylko wyrazem potrzeby wzajemnych kontaktów, lecz pojawia się w niej prawdziwa, przyjacielska krytyka. O dziwo, nie ma w niej mowy o aktualnych wydarzeniach artystycznych czy intelektualnych, choć rozmawiają tu ze sobą dwaj sławni i już starzejący się pisarze. Przede wszystkim stanowi ona tło odsłaniające okoliczności życiowe i zestawia własną wizję artystyczną obydwu pisarzy ze sztuką uprawianą przez przyjaciela.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie

źródło okładki: Noir sur Blanc www.noir.pl