Tom Waits. To fortepian jest pijany, nie ja...

Tłumaczenie: Wojciech Sokołowski
Wydawnictwo: Rock-Serwis
Small Change. A Life of Tom Waits
83-85335-06-4
muzyka, biografia, Tom Waits, rock
Etniczniemi

Po nagraniu 15 płyt, wystąpieniu w ponad 20 filmach i przedstawieniu więcej niż 1000 koncertów na całym świecie, Tom Waits stał się kultowym fenomenem, stojącym w sprzeczności z ogólnie panującymi trendami w muzyce rockowej i - co może jeszcze ważniejsze - stał się twórcą, którego inni artyści darzą najwyższym szacunkiem.

źródło opisu: Wyd. Rock Serwis, 1999

źródło okładki: zdjęcie autorskie - gabj

Kurt | 2017-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2017

W zamyśle autora miał to chyba być "podręcznik" do Waitsa. Tak podejrzewam, ponieważ „Fortepian” bardzo ciężko się czyta. Sporo w nim informacji, ale całość praktycznie nie wciąga.
Kilka razy nawet się zgubiłem. Gdy śmiałem się po raz kolejny z tych samych anegdot, dotarło do mnie, że to jednak nie deja vu.
Jestem wielkim fanem Toma więc czuję totalny niedosyt. Plusy? Mój egzemplarz kupiłem w internetowym antykwariacie. „Fortepian” był faktycznie "zalany" i delikatnie mówiąc "zalatywał" fajkami jak sam beatnik Waits.

sal_paradise | 2016-12-16
się | 2016-12-16