Ssaki

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zwierzęta Świata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
83-01-05877-3
zwierzęta, przyroda, ssaki, środowisko

I tom z 6-tomowej serii "Zwierzęta świata". Seria ta różni się od dotychczasowych opracowań tego typu. Opisuje mianowicie zwierzęta nie w układzie systematycznym, ale w ich środowisku naturalnym, podkreślając przystosowania gatunku do środowiska i wpływ środowiska na gatunek. Liczne ilustracje zostały dobrane tak, aby jeśli jest to możliwe - przedstawić zwierzę w jego naturalnym środowisku.

Opis całej rodziny ssaków, bogato ilustrowany zdjęciami (niestety czarno-białymi). Bardzo dużo zdjęć autorstwa W. Puchalskiego.

źródło opisu: z obwoluty + http://exlibris.chamera.eu/opisy/b001585

źródło okładki: http://exlibris.chamera.eu/opisy/b001585

Kaga | 2017-07-14
Przeczytana: 26 czerwca 2017

Opinia do przeczytania również tutaj: http://kaginbooks.blogspot.com/2017/07/127-ssaki-wodzimierz-serafinski-ewa.html

Tym razem będzie bardzo krótko i, mam nadzieję, treściwie. Nie jestem mocna w opiniach odnośnie podręczników ;)

"Ssaki" to pierwszy tom sześcioczęściowej kolekcji "Zwierząt świata", w której przedstawiono gatunki żyjące na Ziemi nie w układzie systematycznym (gatunkami) ale środowiskiem, gdzie dane zwierzę żyje. Istotną informacją jest też fakt, jak jego obecność wpływa na dane środowisko. Wiedza podana jest w sposób bardzo czytelny, przejrzysty - i aż prosi się o to, by "czytała Krystyna Czubówna" ;) Całość poukładana jest w pewien logiczny sposób, acz nie ukrywam - momentami trochę przeszkadzał mi fakt, ze tekst nie jest podzielony na większe akapity, że kolejne zwierzęta wydają się występować jak modelki na wybiegu: jedno za drugim, bez przystanku i zastanowienia się. Duża ilość fotografii nieco poprawia moje odczucia, jednak trochę bolesnym jest fakt, że są...

LordVaderJunior | 2017-06-18
AmeliaK | 2016-06-13