Ssaki

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zwierzęta Świata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
83-01-05877-3
zwierzęta, przyroda, ssaki, środowisko

I tom z 6-tomowej serii "Zwierzęta świata". Seria ta różni się od dotychczasowych opracowań tego typu. Opisuje mianowicie zwierzęta nie w układzie systematycznym, ale w ich środowisku naturalnym, podkreślając przystosowania gatunku do środowiska i wpływ środowiska na gatunek. Liczne ilustracje zostały dobrane tak, aby jeśli jest to możliwe - przedstawić zwierzę w jego naturalnym środowisku.

Opis całej rodziny ssaków, bogato ilustrowany zdjęciami (niestety czarno-białymi). Bardzo dużo zdjęć autorstwa W. Puchalskiego.

źródło opisu: z obwoluty + http://exlibris.chamera.eu/opisy/b001585

źródło okładki: http://exlibris.chamera.eu/opisy/b001585