Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
850850 czytelników
1865 dyskusji
117962 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] [Zakończony] Moja wielka muzyczna kariera - wygraj książkę "Na gigancie".

Moja wielka muzyczna kariera - wygraj książkę "Na gigancie".

Powieść przedstawia losy trwającej półwiecze przyjaźni między pięcioma chłopakami, których połączyły wspólna pasja i wspólne marzenia. Nastoletni Jack Mackay nie wyobraża sobie nudnego życia w Glasgow. Udaje mu się przekonać czterech muzyków ze swojego zespołu, by wyjechali do Wielkiej Brytanii, gdzie czeka ich kariera muzyczna. Pięćdziesiąt lat później nie ma odwagi spojrzeć wstecz na życie pełne niepowodzeń i przeciętności. Wciąż nękają go obrazy dawnych wydarzeń. Dręczą go wspomnienia, przed którymi tak uciekał. W 2015 roku w Londynie policja znajduje ciało mężczyzny. Nastoletnia pogoń za marzeniami, staje się koszmarem na jawie...

 
Załóżmy, że tak jak bohaterowie „Na gigancie” jesteście nastolatkami marzącymi o wielkiej karierze muzycznej. Napiszcie list do menadżera wytwórni, który załączycie do kasety z Waszymi kompozycjami. Opiszcie mu jak nazywa się Wasz zespół, kto wchodzi w skład kapeli i jaką muzykę gracie. Pamiętajcie, że codziennie dostaje mnóstwo nagrań! Postarajcie się przykuć jego uwagę.  


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.   


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Na gigancie - Jacek Skowroński

Na gigancie

Autor: Peter May

Pięciu nastolatków z marzeniami. Pięć dekad strachu. JEDNA MROCZNA PRAWDA. Glasgow, 1965 rok. Jack Mackay, nieustępliwy, uparcie dążący do celu nastolatek, nie wyobraża sobie życia, które miałoby być nudne i przewidywalne. Chłopak ma tylko jedno marzenie, a jest nim przeprowadzka do Londynu. Udaje mu się przekonać czterech muzyków ze swojego zespołu, by wyjechali do Wielkiej Brytanii, gdzie czeka ich kariera muzyczna. Glasgow, 2015 rok. Sześćdziesięciosiedmioletni Jack Mackay nie ma odwagi spojrzeć wstecz na życie pełne niepowodzeń i przeciętności. Wciąż nękają go obrazy tego, co wydarzyło się przed pięćdziesięciu laty. Dręczą go wspomnienia, przed którymi tak uciekał. Londyn, 2015 rok. Martwy mężczyzna leży w jednopokojowym mieszkaniu. Nad jego ciałem stoi bezlitosny zabójca. Nie odczuwa żadnych wyrzutów sumienia. To, co pięć dekad temu zaczęło się jako niewinna pogoń nastolatków za marzeniami, dziś stało się koszmarem na jawie, gotowym zniszczyć życie wszystkich pięciu mężczyzn. „Na gigancie” jest trzymającym w napięciu thrillerem, przedstawiającym losy trwającej półwiecze przyjaźni między pięcioma chłopakami, których połączyły wspólna pasja i wspólne marzenia, a wszystko to na tle dwóch wyjątkowo klimatycznych miast.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 26 września do 3 października włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Albatros.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 1871
LubimyCzytać
26-09-2017 16:00
Na gigancie Na gigancie
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 286
anteeekg
27-09-2017 08:06
My być Wi-Kings! My grać skandynawski heavy-metal! My istnieć od ery Thora! Nasz symbol to hełm z rogami! My czcić nasze brody! My kochać ćwieki i skóry!
Ja być Ulrich i ja śpiewać i niszczyć! To jest Odyn. On grać na gitarze! On niszczy! W talerze nawala Johan. Johan niszczy! Na drugiej gitarze gra Gottfrid. Gottfrid niszczy! Jest też Alfred! Alfred gra na trójkącie! Alfred nie niszczy! Alfred ma garaż, w którym gramy!
AAAAAAAAAARRRRRRRRRRRRRRRR!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 335
Ledarg1916
28-09-2017 21:41
Uwielbiam takie teksty!:-) Gdybym był menago, Wi-Kings już wydawałby swoją kolejną płytę:-)
Pozdrawiam
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 36
KailaaMoor
27-09-2017 08:51
Nocne Marki to my. Nasze brzmienie, to głosy zagubionych dusz. Nasze rytmy to tętno i bicie serca. Nasza muzyka to my. To brzmienie nocnych myślicieli i zagubionych serc. Ale spokojnie - to nie kolejny tani jazgot. To tylko prawda. Muzyka to emocje, ukojenie, wstrząs, ból, rozpacz, radość, krzyk i cichy głosik dający nadzieję, że jeszcze będzie dobrze. To my.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą twórczością.
Kate - wokalistka z dziurą w sercu i podłą historią, ta której trzymają się wszystkie problemy;
Li - wokalista, prawdziwy samiec alfa, dzielnie walczy z problemami swoimi i bliskich;
Max - gitarzysta z nowotworem i masą energii;
Sam - basista, były narkoman i żigolak;
Izzi - klawiszowiec, pankówa, rapperka i wszystko w jednym, szukająca samej siebie;
Tom - perkusista i tekściarz, samotny ojciec z głębokim przekazem;
Nocne Marki - ludzie dotknięci problemami codziennego życia, więc ludzie życiowi. Niemodni, ale z przekazem, bo o to powinno chodzić w muzyce!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 175
zochan_15
27-09-2017 09:10
Witam,
Nazywam się Mia i jestem liderką grupy One Road. W skład mojego zespołu wchodzi też John i Will - dwaj fantastyczni gitarzyści , Emma, która gra na bębnach podłużnych , a także Olivier grający na flecie poprzecznym. Kapeli nie było by też bez Holly, która wymiata na keyboard. Połączenie może wydawać się panu dziwne i na wstępie je pan odrzuci, ale czy dziwne zawsze nie było najlepsze? Do listu dołączam kasetę z naszymi nagraniami i nalegam, aby pan się z nimi zapoznał. Jest pan też ciekaw co gramy? Wszystko czego dusza zapragnie! Nie zamykamy się tylko na jeden gatunek, ale muzyka nie jest też chaotyczna. Podczas tworzenia inspirujemy się książkami przygodowymi , bo właśnie do tego gatunku najlepiej się nuci melodie. Tekst jest spontaniczny, ale zawsze zachowuje spójną całość.Liczę na to , że zapozna się pan z naszą twórczością i nie zawiedzie się pan.
Do usłyszenia

Zespół One Road
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 125
Emila
27-09-2017 10:44
Hyvää
„Freia i zgraja”- tak nazywa się mój zespół.
Gramy ostre folk-metalowe rytmy. Śpiewamy z sercem o bohaterach wprost z Nordyckiej Mitologii.
Ciężkie brzmienia przeplatane skandynawską gorącą miłością- to nasze motto!
W skład mojej kapeli wchodzą:
Freja- Ja- Wokal
Odyn- Mój chłopak- perkusja
Loki- skrzypce- przyjaciel
Thor- kuzynka- gitara elektryczna
Życzę przyjemnego słuchania i mam nadzieję, na przyszłą owocną pracę!
Pozdrawiam serdecznie
Emila
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 711
Ola
27-09-2017 12:17
Szanowny Panie Menadżerze,
jesteśmy młodymi muzykami, którzy dzięki Pana pomocy podbiją cały świat. Jedyne czego potrzebujemy to odrobinę zaufania i jeszcze więcej pieniędzy. Nasz zespół nazywa się nureP bo gramy pioruńsko dobrą muzykę od tyłu. Przekona się Pan co to znaczy słuchając załączonych nagrań. Nie jesteśmy amatorami. Poza tym, że w swoim składzie mamy tamburynistę z wieloletnim doświadczeniem oraz człowieka, który gra na nerwach to odbyliśmy w ubiegłym roku długą i męczącą trasę koncertową. Graliśmy między innymi we Wronkach 31 kwietnia oraz w Tworkach 30 lutego. W Internecie może Pan znaleźć nagrania z tych znaczących imprez. Z niecierpliwością oczekujemy na odpowiedź wyrażającą chęć współpracy.

Z poważaniem
Ola
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1399
Tina
27-09-2017 15:37
The Beat-less

Witam, nasz zespół to The Beat-less, którego nazwa jest adekwatna do poziomu naszej muzyki. Nie jesteśmy może mistrzami rytmu, ale nadrabiamy miłą aparycją i dobrym, mocnym, męskim wokalem oraz przyjemnym dla oka wyglądem. Nastolatki się w nas zakochają! Dodatkowo skojarzenie naszej nazwy z legendarnymi The Beatels przyciągnie na nasze koncerty tłumy.
Boyzzz Bands są znowu w modzie, więc proszę nie czekać, tylko dać nam cynk!

Pozdrawiamy,
Leni, Pauli, Johnny i Taz
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 287
Maja
27-09-2017 17:15
Witam Szanownego Pana Menedżera,
Wysłaliśmy Panu załącznik z najlepszymi kawałkami jakie udało nam się nagrać.
W naszym zespole liczy się każdy:
Peter to człowiek o wielkim sercu, ale także i głosie. Kiedy był niemowlakiem całe osiedle stawało na nogi, kiedy mały Piotruś płakał.
Mary, wykwalifikowana perkusistka. Pełna ambicji i chęci, choć temperamentu jej nie brakuje, a sarkazm to jej drugie imię.
Sid ma zawsze jakąś wymówkę kiedy trzeba zorganizować dodatkową próbę, ale jego talent przekracza wszelkie możliwości. Takiego basisty ze świecą szukać.
No i ja Maja. Gitara elektryczna to chyba jedyny instrument, na którym potrafię i chciałabym kiedykolwiek grać. Szkoła muzyczna nie była dla mnie, wystarczyło 3 miesiące ciężkiej pracy i wyszłam na samouka.
Mam nadzieję, że nie zlekceważy Pan naszego zgłoszenia, bo byłoby szkoda zaprzepaścić taką szansę.
Serdeczne pozdrowienia od zespołu "Gitara Siema".
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 620
Kaśko
29-09-2017 02:43
Szanowny Panie XYZ,
Nazywam się Katarzyna Czyta. Jestem skrzypaczką klasyczną z wykształcenia. Swoją edukację muzyczną zaczęłam w wieku 6 lat. W ciągu ostatnich 15 lat zdobyłam wiele nagród, m. in. 2 miejsce w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym na Słowacji (jako solistka) i grand prix w Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Kameralnych w Berlinie (jako pierwszy skrzypek w trio smyczkowym). Całą listę moich sukcesów muzycznych wysyłam w załączniku. Jesteście bardzo szanowaną wytwórnią wśród muzyków i produkujecie najwyższej jakości nagrania. W związku z tym chciałabym wraz z Wami wydać swoją pierwszą płytę z utworami Grażyny Bacewicz, w moim oraz mojego zespołu, a także w klasycznym i jazzowym wykonaniu. Proponowane utwory w drugim załączniku. Liczę na pozytywne rozpatrzenie mojej propozycji i proszę o szybką odpowiedź.
Z poważaniem,
Katarzyna Czyta
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 134
m_monroe22
29-09-2017 10:43
Szanowny Panie Menadżerze,

nazywamy się Like a Marilyn, a z jaką najpiękniejszą kobietą dawnego Hollywood kojarzy się Panu to imię? Tylko u Nas mamy wokalistkę, która anielskim głosem potrafi zaczarować niejednego prezydenta i sprawia, że swoim wyglądem przykuwa uwagę wielu osób, a szczególnie mężczyzn, którym wtedy szybciej bije serce. Nasz zespół składa się również z 5 świetnych muzyków, którzy niedawno rozpoczęli swoją edukację w jednej z najbardziej prestiżowych uczelni muzycznych. Naszych słuchaczy potrafimy przenieść do świata lat 50. i 60. ubiegłego wieku. To z nami ludzie poczują się jakby byli na eleganckiej imprezie, gdzie w dłoni trzymają kieliszek Martini, a ich noga sama porusza się do rytmu różnych piosenek. Uważamy, że nasz zespół jest ciekawy, a motyw jaki u nas króluje nietypowy w dzisiejszych czasach, dlatego chcielibyśmy wydać płytę właśnie w Pańskiej, nieskromnie uważając najlepszej wytwórni w Europie. Dołączamy płytę z naszymi utworami oraz zdjęcie zespołu.

Z wyrazami szacunku,
Zespół Like a Marilyn
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd