Z zawodu ślusarz, zadebiutował w 1985 roku powieścią "...będzie gorzej", która natychmiast wywołała kontrowersje. Autora oskarżano o brak patriotyzmu i wulgarność. Pelc zetknął się z czeskim undergrou... Z zawodu ślusarz, zadebiutował w 1985 roku powieścią "...będzie gorzej", która natychmiast wywołała kontrowersje. Autora oskarżano o brak patriotyzmu i wulgarność. Pelc zetknął się z czeskim undergroundem już jako nastolatek, jeżdżąc na zakazane w Czechosłowacji koncerty grup rockowych. Na przełomie lat 70. i 80. współredagował wychodzące w Pradze drugoobiegowe czasopismo „Vokno”. W 1981 roku uciekł z wycieczki do Jugosławii i wyemigrował na Zachód, mieszkał we Francji, pracując m.in. w redakcji emigracyjnego kwartalnika „Svědectví”. W Polsce "...będzie gorzej" zostało wydane po raz pierwszy w 1989 roku w drugim obiegu, nakładem Solidarności Polsko-Czechosłowackiej, zawierało jednak tylko dwie z trzech części. W roku 2007 powieść doczekała się ekranizacji kinowej.

źródło opisu: czarne.com.pl

źródło zdjęcia: www.janpelc.cz

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
...będzie gorzej
...będzie gorzej
Jan Pelc

7,03 (210 ocen i 34 opinii)
...będzie gorzej
Autor:
Seria: Poza serią
Legendarna powieść Jana Pelca "…będzie gorzej" została stworzona po to, by zburzyć mieszczański spokój, rozjątrzyć i opozycjonistów, i konformistów. To manifest wrażliwości i nihilizmu, wiar...
czytelników: 979 | opinie: 34 | ocena: 7,03 (210 głosów) | inne wydania: 1

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
273
690
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (273)

Cytaty tego autora (7)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
Literackie gradacje

Będzie lepiej czy będzie gorzej? Są tacy, którzy szukują odpowiedzi w książkach – tropią podobieństw cudzych losów opisanych w powieściach, biografiach i dziennikach, by odkryć, jakie czeka ich przeznaczenie. A można też łatwiej i na wesoło: według profetycznych tytułów. Dziś właśnie o nich.


więcej
Czytamy gdzie indziej 7

Siódma edycja akcji Czytamy gdzie indziej odbędzie się pod hasłem "Żoliborskie klimaty z domieszką orientu". Zapraszamy do Warszawy na literacki spacer w pierwszą sobotę czerwca.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd