Dorota Danielewicz-Kerska

Dorota Danielewicz-Kerski, ur. w Poznaniu w roku 1964. Od 1981 roku mieszka w Berlinie. Studiowała slawistykę, antropozofię społeczną i historię wschodnioeuropejską na Freie Universität w Berlinie i U... Dorota Danielewicz-Kerski, ur. w Poznaniu w roku 1964. Od 1981 roku mieszka w Berlinie. Studiowała slawistykę, antropozofię społeczną i historię wschodnioeuropejską na Freie Universität w Berlinie i Uniwersytecie im. Ludwika Maximiliana w Monachium.

Rok 1987 – pobyt w Nowym Jorku i praca dla działu public relations w ONZ w językach angielskim, niemieckim, rosyjskim i polskim.

Od 1988 r. współpracowała z Literarisches Colloquium Berlin (LCB). Od 1988 r. regularnie prowadzi spotkania z autorami polskimi w Niemczech i niemieckimi w Polsce.

Przez ponad 10 lat, do roku 2009 (do zamknięcia sekcji) była berlińską korespondentką sekcji polskiej radia RFI w Paryżu, a od 1997 r. współpracuje z rozgłośnią RBB i WDR w językach niemieckim i polskim, zajmując się przede wszystkim literaturą współczesną (miesięczny magazyn literacki w programie RBB Funkhaus Europa, przedtem Radio Multikulti) oraz tematami dotyczącymi kultury polskiej. Autorka licznych publikacji na łamach prasy polskiej i niemieckiej.

Wydawca antologii poezji polskiej „Kochać to, co niewidzialne“ (Gutke Verlag, Kolonia 1997) oraz wspólnie z historykiem Maciejem Górnym tomu źródłowego wspomnień polskich Berlińczykow „Berlin. Polnische Perspektiven” (CBH, PAN Berlin i Berlin Story Verlag 2008).
Od 2008 roku producentka audioprzewodników Antenna Audio dla muzeów oraz zabytków (Kopalnia Soli w Wieliczce, „1000 lat historii Wrocławia”, Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum historii „The Beatles” w Liverpoolu, National Gallery London).

źródło opisu: http://zamek-krolewski.com.pl/?page=2373

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Berlin. Przewodnik po duszy miasta
Berlin. Przewodnik po duszy miasta
Dorota Danielewicz-Kerska

5,16 (67 ocen i 16 opinii)
Berlin. Przewodnik po duszy miasta Seria: Terra incognita
Dorota Danielewicz-Kerska przyjeżdża do Berlina na początku lat osiemdziesiątych XX, gdy jest podzielony na dwie, w założeniu przeciwstawne, części. Kilka lat później ma okazję obserwować, jak po okre...
czytelników: 233 | opinie: 16 | ocena: 5,16 (67 głosów) | inne wydania: 1

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
93
131
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (94)

zgłoś błąd zgłoś błąd