Britta Wuttke

Britta M. Wuttke urodziła się 30 marca 1940 roku w Międzyzdrojach w rodzinie niemieckiej. Mieszkała w tym mieście do 1981 r., tam ukończyła szkołę podstawową, liceum w Świnoujściu, studia na Pomorskie... Britta M. Wuttke urodziła się 30 marca 1940 roku w Międzyzdrojach w rodzinie niemieckiej. Mieszkała w tym mieście do 1981 r., tam ukończyła szkołę podstawową, liceum w Świnoujściu, studia na Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Jest neuropatologiem.
W 1976 r. wzięła udział w konkursie literackim „30 lat polskiego Pomorza Zachodniego” rozpisanym przez Urząd Wojewódzki w Szczecinie, na który zgłosiła powieść „Homunculus z tryptyku” opartą na motywach z własnej biografii. To była jej pierwsza książka i od razu wyróżniona drugą nagrodą. Już rok później została opublikowana przez Wydawnictwo Poznańskie, potem szybko ukazało się wznowienie. Posypały się bardzo pochlebne recenzje, nagrody „Głosu Szczecińskiego” i miesięcznika „Spojrzenia” oraz Złoty Ekslibris Książnicy Pomorskiej, mówiono o literackiej sensacji. O „Homunkulusie z tryptyku”, pierwszej po 1945 r. powieści o losach niemieckiej rodziny, która po wojnie została w Polsce, pisała prasa ogólnopolska, wszystkie periodyki literackie.
Od 1981 r. Britta M. Wuttke mieszka w Berlinie, prowadzi wykłady organizowane przez Niemieckie Stowarzyszenie Lekarzy Akupunktury. Współtworzyła polsko-niemiecki magazyn literacki „Wir”, publikowała eseje w szczecińskim periodyku „Szczecin Pocket”. Dokumentalny film o niej zatytułowany „Złodroże” zrealizowali Michał i Paweł Kulikowie.

źródło opisu: http://www.transodra-online.net/de/node/7719

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Homunculus z tryptyku
Homunculus z tryptyku
Britta Wuttke

7,5 (2 ocen i 1 opinii)
Homunculus z tryptyku
Autor:
"Homunculus z tryptyku" jest debiutem literackim Britty Wuttke, mieszkanki Międzyzdrojów, lekarki. Powieść ukazuje dramatyczny proces wrastania Niemki z urodzenia w społeczność polską. Bohaterka i nar...
czytelników: 2 | opinie: 1 | ocena: 7,5 (2 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
2
0
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (2)

Cytaty tego autora (7)
lista cytatów dodaj cytat
zgłoś błąd zgłoś błąd