Jerzy Marek Nowakowski

Ukończył studia na Wydziale Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, studiował również na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Uzyskał stopień doktora nauk history... Ukończył studia na Wydziale Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, studiował również na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Uzyskał stopień doktora nauk historycznych.

Od 1984 pracował jako kierownik działu, a następnie zastępca redaktora naczelnego w Tygodniku Polskim. W latach 80. współpracował z "Solidarnością", od 1988 był jej łącznikiem ze środowiskami opozycyjnymi na Litwie. W latach 1989–1993 kierował Ośrodkiem Studiów Międzynarodowych Senatu RP. W 1991 był doradcą w Kancelarii Prezydenta ds. polityki wschodniej. Od 1993 pracował w Polskim Radiu jako dyrektor i redaktor naczelny Programu V dla zagranicy. Prowadził program "Racja stanu" w TVP. W latach 1997–2001 był podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz głównym doradcą premiera do spraw międzynarodowych.

W latach 2001–2002 był wiceprezesem Centrum Stosunków Międzynarodowych. Od 2002 pełnił funkcje zastępcy redaktora naczelnego oraz kierownika działu zagranicznego w tygodniku "Wprost". W 2007 objął stanowisko prezesa Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie", a także został dyrektorem Centrum Wschodniego Polish Open University.

22 grudnia 2009 mianowany ambasadorem RP w Republice Łotewskiej[2]. W marcu 2010 przystąpił do wykonywania obowiązków dyplomatycznych[3].

Jest autorem licznych publikacji dotyczących m.in. państw byłego ZSRR, polityki międzynarodowej i polskiej polityki zagranicznej (w tym polityki wschodniej). Publikował m.in. w tygodniku "Newsweek Polska" oraz w "Przewodniku Katolickim".

W latach 90. działał w Ruchu Stu i Akcji Wyborczej Solidarność, a następnie w Przymierzu Prawicy. Jako jego członek bez powodzenia kandydował do Sejmu RP z listy Prawa i Sprawiedliwości, którego następnie został członkiem. Opuścił PiS w 2007.

źródło opisu: Wikipedia

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Walery Sławek. Zarys biografii politycznej
Walery Sławek. Zarys biografii politycznej
Jerzy Marek Nowakowski

7,25 (4 ocen i 1 opinii)
Walery Sławek. Zarys biografii politycznej
Zarys biografii politycznej Walerego Sławka (1879-1939) - jednego z najważniejszych polityków międzywojennej Polski, związany z obozem sanacji. Trzykrotnie sprawował urząd premiera, a także marszałka.
czytelników: 11 | opinie: 1 | ocena: 7,25 (4 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
6
5
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (6)

zgłoś błąd zgłoś błąd