Henepola Gunaratana

Mahathera Henepola Gunaratana został wyświecony w wieku 12 lat na mnicha buddyjskiego w małej świątyni w miejscowości Malandeniya Village w Kurunegala District na Sri Lance. Jego nauczycielem był Czci... Mahathera Henepola Gunaratana został wyświecony w wieku 12 lat na mnicha buddyjskiego w małej świątyni w miejscowości Malandeniya Village w Kurunegala District na Sri Lance. Jego nauczycielem był Czcigodny Kiribatkumbure Sonuttara Mahathera. W wieku 20 lat uzyskał wyższe święcenia w Kandy w 1947 roku. Otrzymał wykształcenie w Vidyalankara College oraz Buddhist Missionary College w Colombo. Następnie przez 5 lat pracy misjonarskiej dla Mahabodhi Society jeździł do Indii, służąc Harijana (Nietykalnym) w
Sanchi, Delhi i Bombaju. Spędził również dziesięć lat jako misjonarz w Malezji, pełniąc funkcję doradcy religijnego w Sasana Abhivurdhiwardhana Society, Buddhist Missionary Society oraz Buddhist Youth Federation of Malaysia. Był nauczycielem w Kishon Dial School oraz Temple Road Girls' School a także Dyrektorem Buddhist Institute w Kuala Lumpur.

Na zaproszenie Sasana Sevaka Society, Czcigodny Gunaratana przyjechał do Stanów Zjednoczonych w 1968 aby pełnić funkcję Honorowego Sekretarza Generalnego w Buddhist Vihara Society of Washington, D.C. W 1980 został wybrany na Przewodniczącego tegoż Stowarzyszenia. W tym czasie uczył buddyzmu na kursach, prowadził medytacje w odosobnieniu, oraz dawał częste wykłady w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Europie, Australii i Nowej Zelandii.

Rozwijał także swoje zainteresowania akademickie uzyskując kolejno stopnie licencjacki, magisterski i doktorski w dziedzinie filozofii na American University. Uczył buddyzmu na kursach w American University, Georgetown University oraz University of Maryland. Jego książki i artykuły zostały wydane w Malezji, Indiach, na Sri Lance i Stanach Zjednoczonych.

Od roku 1973 pełni funkcję doradcy na American University, pomagając studentom zainteresowanym buddyzmem i medytacją buddyjską. Obecnie jest Przewodniczącym Bhavana Society w Zachodniej Virginii w Shenandoah Valley, około 100 mil od Washingtonu, D.C., gdzie uczy medytacji oraz prowadzi medytacje w odosobnieniu.

źródło opisu: http://sasana.wikidot.com/gunaratana-henepola

źródło zdjęcia: http://en.wikipedia.org/wiki/Henepola_Gunaratana

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Mindfulness in Plain English: Revised and Expanded Edition
Mindfulness in Plain English: Revised and Expanded Edition
Henepola Gunaratana

8 (8 ocen i 0 opinii)
Mindfulness in Plain English: Revised and Expanded Edition
If you'd like to read about meditation and then go back to your regular life, don't get this book. Henepola Gunaratana, a monk from Sri Lanka and venerated teacher of Buddhism, warns us that...
czytelników: 18 | opinie: 0 | ocena: 8 (8 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
10
6
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (10)

zgłoś błąd zgłoś błąd