Mario Dederichs

(Mario R. Dederichs)

Mario R. Dederichs przez niemal całe swoje życie zajmował się okresem Trzeciej Rzeszy. Chciał zrozumieć, jak w połowie oświeconego XX w. i w środku Europy mogło dojść do tak wielkiego barbarzyństwa.... Mario R. Dederichs przez niemal całe swoje życie zajmował się okresem Trzeciej Rzeszy. Chciał zrozumieć, jak w połowie oświeconego XX w. i w środku Europy mogło dojść do tak wielkiego barbarzyństwa. Swą pracą pragnął przeciwdziałać spychaniu w niepamięć oraz wypieraniu ze świadomości tej epoki. Był bowiem głęboko przekonany o tym, że takie postaci jak Heydrich mogą pojawić się w kadym czasie i w każdym społeczeństwie.
Logiczną konsekwencją jego pracy była ciesząca się dużym uznaniem seria artykułów o Reinhardzie Heydrichu, jaką dla tyggodnika "Stern" napisał jesienią 2002 r. Artykuły te Mario R. Dederichs zaczął przygotowywać do wydania książkowego. Zasadnicze części pracy były już prawie gotowe, gdy w listopadzie 2003 r. zapadł na ciężką chorobę.
Zadania dokonczenia manuskryptu podjął się wieloletni przyjaciel Dederichsa Teja Fiedler we współpracy z dr. Angeliką Franz. Tym samym zasłużył on sobie na wielką wdzięczność wydawcy, żony autora, a przede wszystkim - o czym jesteśmy głęboko przekonani - także czytelników.

źródło opisu: od wydawcy niemieckiego

źródło zdjęcia: http://www.stern.de/politik/geschichte/nachruf-der-stern-trauert-um-mario-r-dederichs-516192.html

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

0
44
40
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (44)

zgłoś błąd zgłoś błąd