Krystian Bala

Polski podróżnik, fotograf, instruktor nurkowania i autor książki kryminalnej. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego (filozofia). W 2003 roku nakładem Wydawnictwa Croma ukazała się powieść kryminalna z... Polski podróżnik, fotograf, instruktor nurkowania i autor książki kryminalnej.
Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego (filozofia).
W 2003 roku nakładem Wydawnictwa Croma ukazała się powieść kryminalna zatytułowana "Amok", której autorem był Krystian Bala. Treść książki zaskakująco pokrywała się z realnym zabójstwem domniemanego kochanka żony Bali, Dariusza J., którego ciało znaleziono w Odrze, niedaleko małej wioski Chobienia.
Krystian Bala przyznał się w śledztwie do zabójstwa, lecz później odwołał swoje zeznania. Wrocławski Sąd Okręgowy skazał go na 25 lat pozbawienia wolności.
Książka "Amok" w ostateczności nie została uznana za jeden z dowodów winy jej autora, lecz w początkowym stadium śledztwa w znacznym stopniu pomogła organom ścigania w obraniu odpowiedniego kierunku.
Procesem Krystiana Bali interesowały się media na całym świecie, a artykuły nt. twórcy "Amoku" ukazywały się w najbardziej poczytnych dziennikach. W 2011 roku Roman Polański wyraził chęć zekranizowania jednego z amerykańskich artykułów prasowych dotyczących sprawy Krystiana Bali.

Żona: Barbara (do 2004, rozwód), 1 syn.

źródło opisu: opracowanie własne użytkownika takisobiejac

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Amok
Amok
Krystian Bala

3,17 (81 ocen i 35 opinii)
Amok
Autor:
Z pewnością w polskojęzycznej literaturze nie było jeszcze takiej pozycji. Jej nielinearna narracja, bezpardonowość, użycie przez autora niezliczonej ilości niespotykanych porównań, wykorzystanie wiel...
czytelników: 395 | opinie: 35 | ocena: 3,17 (81 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze (1)

Przeczytaj także

1
112
272
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (112)

Cytaty tego autora (7)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
New York Times zachęca do lektury polskich kryminałów

New York Times przewiduje, że choć międzynarodowy rynek kryminałów jest zdominowany przez prozę amerykańską, brytyjską i skandynawską, polska literatura kryminalna z pewnością wkrótce przykuje uwagę czytelników z całego świata.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd