Andrzej Grabowski

Polski dziennikarz, pisarz, autor, scenarzysta, reżyser, producent. Pracował jako dziennikarz w lokalnym dodatku do "Gazety Wyborczej", potem w "Głosie Pomorza" oraz Telewizji Kablowej Kołobrzeg. W... Polski dziennikarz, pisarz, autor, scenarzysta, reżyser, producent.

Pracował jako dziennikarz w lokalnym dodatku do "Gazety Wyborczej", potem w "Głosie Pomorza" oraz Telewizji Kablowej Kołobrzeg. W 1991 roku założył Kołobrzeski Teatr Muzyczny. Jako scenarzysta i reżyser zrealizował sześć musicali. W 1996 roku przeprowadził się do Warszawy, gdzie przez dwa lata przygotowywał i prowadził serwis muzyczny Gra!my News emitowany w Polsacie. Równocześnie współpracował z Magazynem Muzycznym XL. Był również producentem reklam radiowych i telewizyjnych. W 1999 roku napisał biografię grupy O.N.A. zatytułowaną Ona Oni O.N.A. Rok później wydał książkę dla dzieci pod tytułem Trele-morele, czyli historia jednej piosenki. Ukazała się ona wraz z płytą CD, na której znalazły się piosenki jego autorstwa.

Andrzej Grabowski jest autorem biografii zespołu Ich Troje A wszystko to...Ich Troje. W biografii grupy pisarz przedstawił życiorys wokalisty i autora tekstów Michała Wiśniewskiego, wokalisty i autora muzyki Jacka Łągwy, byłej wokalistki Justyny Majkowskiej, byłego managera Ich Troje Macieja Durczaka, byłej wokalistki Magdaleny Pokory oraz byłej tancerki i życiowej partnerki lidera zespołu Marty Wiśniewskiej. Andrzej Grabowski pracował rok nad tą biografią, światło dzienne ujrzała ona w 2001 roku i wtedy też trafiła na rynek.

Zginął 8 marca 2008 na ulicy Grochowskiej w Warszawie. Czekał na zielone światło na przejściu dla pieszych. Na skrzyżowaniu doszło do kolizji dwóch samochodów, jeden z nich uderzył w sygnalizator świetlny, ten padając uderzył Andrzeja w głowę. Pisarz zginął na miejscu. Do rodziny wiadomość o śmierci Andrzeja dotarła dwa dni po wydarzeniu. Dziennikarz nie miał przy sobie dokumentów, a telefon komórkowy był rozładowany. Miał 38 lat. Został pochowany w Kołobrzegu.

źródło opisu: www.wikipedia.pl

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
A wszystko to... Ich Troje
A wszystko to... Ich Troje
Andrzej Grabowski

6,77 (13 ocen i 2 opinii)
A wszystko to... Ich Troje
"A wszystko to... Ich Troje" jest biografią jednego z najpopularniejszych polskich zespołów. Opisuje fenomen formacji, która od sześciu lat cieszy się fanatycznym uwielbieniem publiczności, a jest nie...
czytelników: 23 | opinie: 2 | ocena: 6,77 (13 głosów)
Ona, oni, O.N.A.
Ona, oni, O.N.A.
Andrzej Grabowski

6,63 (32 ocen i 5 opinii)
Ona, oni, O.N.A.
Monografia zespołu O.N.A. oraz biogramy Agnieszki Chylińskiej, Grzegorza Skawińskiego, Waldemara Tkaczyka, Zbigniewa Kraszewskiego i Wojciecha Hornego. Całość uzupełnia kalendarium najważniejszych wyd...
czytelników: 62 | opinie: 5 | ocena: 6,63 (32 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

2
55
29
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (55)

zgłoś błąd zgłoś błąd