Abdulrahman Munif

(عبد الرحمن منيف, Abdul Rahman Munif, Abd ar-Rahman Munif)

Saudyjski pisarz. Urodził się w stolicy dzisiejszej Jordanii. Jego ojciec był Saudyjczykiem, matka pochodziła z terytorium dzisiejszego Iraku. Absolwent Uniwersytetu Belgradzkiego (Универзитет у Беогр... Saudyjski pisarz.
Urodził się w stolicy dzisiejszej Jordanii. Jego ojciec był Saudyjczykiem, matka pochodziła z terytorium dzisiejszego Iraku.
Absolwent Uniwersytetu Belgradzkiego (Универзитет у Београду - ekonomika przemysłu naftowego) i paryskiej Sorbony (prawo).
Po studiach we Francji powrócił do Iraku. Został członkiem partii Baas, popieranej przez Saddama Husajna. Zaczął też pracować w przemyśle naftowym.
Po rezygnacji z pracy i oddaniu legitymacji partyjnej wyjechał do Damaszku, w Syrii, gdzie szybko wkroczył w szeregi opozycji. Krytykował także system polityczny panujący w Arabii Saudyjskiej, za co został pozbawiony obywatelstwa tego kraju.
Autor kilkunastu książek (zaczął pisać późno, bo dopiero w wieku 40 lat). Pięć z nich składa się na serię "Miasta soli" ("Mudun al-milh"), monumentalne dzieło liczące w sumie ponad 2500 stron (część pierwsza serii została wydana w języku polskim).
Wybrane publikacje pisarza: "al-Aszdźar wa ghtjal Marzuk" (1973), "Mudun al-milh" (5 części, 1984-1989; polskie wydanie pierwszej części: "Miasta soli. Zagubieni", Wydawnictwo "smak słowa", 2010), "ad-Dimukratija awwilan ad-dimukratija dajman" (1992), "Ard as-Sawad" (3 części, 1999), "Umm an-Nudhur" (2005).

źródło opisu: Opis autorski

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Miasta soli. Zagubieni
Miasta soli. Zagubieni
Abdulrahman Munif

7,75 (24 ocen i 5 opinii)
Miasta soli. Zagubieni Cykl: Miasta soli (tom 1)
Seria: Kontynenty
„Miasta soli. Zagubieni” to pierwsza część cyklu Miasta soli, pisanego przez Munifa w latach osiemdziesiątych. To monumentalne dzieło, składające się z pięciu części i liczące ponad 2500 stron, jest k...
czytelników: 176 | opinie: 5 | ocena: 7,75 (24 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
28
146
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (1)

Czytelnicy (28)

Cytaty tego autora (2)
lista cytatów dodaj cytat
zgłoś błąd zgłoś błąd