Karen Wynn Fonstad

Karen Wynn Fonstad to uznana amerykańska kartograf, autorka wielu map i atlasów wyimaginowanych światów, stworzonych przez wielkich twórców fantasy. Stworzyła mapy i opisy do najpopularniejszych książ... Karen Wynn Fonstad to uznana amerykańska kartograf, autorka wielu map i atlasów wyimaginowanych światów, stworzonych przez wielkich twórców fantasy. Stworzyła mapy i opisy do najpopularniejszych książek z gatunku fantasy.
Urodziła się 18 kwietnia 1945 w Oklahoma City w stanie Oklahoma jako Karen Lea Wynn, zmarła 11 marca 2005 w Oshkosh w stanie Wisconsin (chorowała na raka piersi). Pracowała na Uniwersytecie w Oklahomie. 21 marca 1970 roku wyszła za mąż za Toda Fonstada. Mieli dwójkę dzieci: Dr. Marka Fonstada i Kristine (Kristi) Stingle.
Wydała w 1981 roku Atlas Śródziemia, który w 1991 roku ukazał się ponownie w uzupełnionym i poprawionym wydaniu. Ukazywał on geografię i dzieje Śródziemia, zawierał opis i geografię miejsc przedstawionych w Silmarillionie, Hobbicie i Władcy Pierścieni. W Polsce Atlas... ukazał się nakładem wydawnictwa Amber w 1998 roku, później w innym formacie i w innej szacie graficznej Atlas wyszedł w reedycji w 2007 i 2008 roku.

źródło opisu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Karen_Wynn_Fonstad

źródło zdjęcia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Karen_Wynn_Fonstad

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Atlas Śródziemia
Atlas Śródziemia
Karen Wynn Fonstad

7,59 (272 ocen i 25 opinii)
Atlas Śródziemia
Piąte wznowienie słynnego przewodnika po świecie Tolkiena. Wszystkie krainy Władcy Pierścieni, Hobbita i Silmarillionu. Pola bitew, zamki, warownie, trasy wędrówek najsłynniejszych tolkienowskich boha...
czytelników: 566 | opinie: 25 | ocena: 7,59 (272 głosy) | inne wydania: 4

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
340
210
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (340)

zgłoś błąd zgłoś błąd