Wojciech Cegielski

Reporter. Korespondent zagraniczny Polskiego Radia. Specjalista od konfliktów zbrojnych i polityki międzynarodowej, w szczególności Bliskiego Wschodu, Stanów Zjednoczonych i NATO. Wielokrotny wysł... Reporter. Korespondent zagraniczny Polskiego Radia. Specjalista od konfliktów zbrojnych i polityki międzynarodowej, w szczególności Bliskiego Wschodu, Stanów Zjednoczonych i NATO. Wielokrotny wysłannik Polskiego Radia do Afganistanu, Iraku, Izraela i Autonomii Palestyńskiej.
Studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim, ma za sobą także kursy dziennikarskie na Uniwersytecie Północnej Karoliny w USA. Stypendysta prestiżowego International Visitor Leadership Program rządu Stanów Zjednoczonych. Wykładowca SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego.

Z Polskim Radiem związany od 1999 roku, najpierw jako dziennikarz Polskiego Radia w Krakowie, a obecnie Informacyjnej Agencji Radiowej. Przygotowuje również materiały na anteny Jedynki, Trójki, Czwórki i Polskiego Radia 24.

Relacjonował wojny w Strefie Gazy w 2012 i 2014 roku. Oglądał z bliska zwycięstwa Baracka Obamy w 2008 i 2012 roku i wybory do Kongresu USA w 2010 roku. Relacjonował śmierć i pogrzeb Jana Pawła II oraz konklawe w 2005 roku oraz papieskie pielgrzymki do Polski, Niemiec, Czech, Jordanii, Izraela i USA. Ma na koncie wywiady z ważnymi dowódcami talibów w Afganistanie, w tym rozmowę z mułłą Husseinem Gulla, jednym z dowódców w prowincji Helmand. Przeprowadził też wywiad z przywódczynią opozycji w Birmie, laureatką Pokojowego Nobla Aung San Suu Kyi.

źródło opisu: http://www.polskieradio.pl/Ludzie/320801,Wojciech-Cegielski

źródło zdjęcia: http://www.polskieradio.pl/Ludzie/320801,Wojciech-Cegielski

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Rozmowy o Islamie
Rozmowy o Islamie
Katarzyna Górak-Sosnowska, Wojciech Cegielski

6,73 (22 ocen i 6 opinii)
Rozmowy o Islamie
Rozmowy o islamie to dialog dwóch osób zawodowo zajmujących się szeroko pojętym światem islamu. Katarzyna Górak-Sosnowska, jako pracownik naukowo-dydaktyczny i autorka wielu poważnych publikacji, głów...
czytelników: 56 | opinie: 6 | ocena: 6,73 (22 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
26
29
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (26)

zgłoś błąd zgłoś błąd