Jozef Heriban

Jozef Heriban (ur. 9 lipca 1953 w Trnawie) – słowacki pisarz i scenarzysta, parlamentarzysta krajowy, deputowany do Parlamentu Europejskiego V kadencji (2004). Kształcił się w Konserwatorium w Braty... Jozef Heriban (ur. 9 lipca 1953 w Trnawie) – słowacki pisarz i scenarzysta, parlamentarzysta krajowy, deputowany do Parlamentu Europejskiego V kadencji (2004).

Kształcił się w Konserwatorium w Bratysławie, gdzie uczył się głównie gry na puzonie i akordeonie. Studiował następnie na wydziale filozoficznym Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie, uzyskując tytuł PhDr. Pracował w słowackiej filmografii jako scenarzysta, reżyser i kierownik produkcji, zajmował się również tworzeniem słuchowisk radiowych. W latach 90. był jednym z założycieli przedsiębiorstwa filmowego TATRA STAR. Od 1996 pracował w prywatnej stacji telewizyjnej Markíza, w której kierował działem PR, następnie był dyrektorem ds. PR w sieci telefonii komórkowej EuroTel.

W latach 2002–2006 z ramienia Sojuszu Nowego Obywatela sprawował mandat posła do Rady Narodowej. Od 2003 pełnił funkcję obserwatora w Parlamencie Europejskim, od maja do lipca 2004 sprawował mandat eurodeputowanego V kadencji w ramach delegacji krajowej.

Został później prezesem wydawnictwa Herial, a także wykładowcą na wydziale zarządzania Uniwersytetu Komeńskiego. Członek słowackich organizacji zrzeszających filmowców i literatów.

źródło opisu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jozef_Heriban

źródło zdjęcia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jozef_Heriban

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Intimita vlkov
Intimita vlkov
Jozef Heriban

0 (0 ocen i 0 opinii)
czytelników: 1 | opinie: 0 | ocena: 0 (0 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
1
0
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

zgłoś błąd zgłoś błąd