Colin Woodard

Wielokrotnie nagradzany pisarz i dziennikarz pochodzący z Maine. Ukończył Uniwersytet Chicagowski. Za pracę dziennikarską w „Portland Press Herald” i "Maine Sunday Telegram" otrzymał prestiż... Wielokrotnie nagradzany pisarz i dziennikarz pochodzący z Maine. Ukończył Uniwersytet Chicagowski. Za pracę dziennikarską w „Portland Press Herald” i "Maine Sunday Telegram" otrzymał prestiżową Nagrodę im. George’a Polka. Stale współpracuje z "Washington Monthly", "The Christian Science Monitor" i "The Chronicle of Higher Education". Zdawał relacje z ponad 50 krajów rozlokowanych na sześciu kontynentach. Przez pięć lat mieszkał we wschodniej Europie. "Washington Post" określił go mianem jednego z najlepszych dziennikarzy politycznych w Ameryce.

Woodard pełnił funkcję konsultanta historycznego przy popularnej grze Assassin’s Creed IV: Black Flag, a "Republika Piratów" stała się podstawą do nakręcenia serialu "Crossbones" z Johnem Malkovichem.

źródło opisu: http://www.wsqn.pl/

źródło zdjęcia: http://maineaudubon.org/events/maine-audubon-speaker-series-american-nations-by-colin-woodard/colin-brigantine-crop-2/

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Republika Piratów
Republika Piratów
Colin Woodard

7,1 (227 ocen i 60 opinii)
Republika Piratów
Autor:
Epickie bitwy morskie, błyskawiczne abordaże, wiatr w żaglach, morski pył na twarzach i tony cennych łupów ukrytych pod karaibskim słońcem. To nie fikcja – to fakty! Początek XVIII wieku. Czarnobrod...
czytelników: 1140 | opinie: 60 | ocena: 7,1 (227 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
280
821
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (2)

Czytelnicy (280)

Cytaty tego autora (5)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
Ruszyła druga edycja akcji Czytaj KRK!

Kody QR umożliwiające bezpłatne wypożyczenie e-booków można znaleźć w 100 pojazdach krakowskiej komunikacji miejskiej. Oprócz tego tradycyjnie już pojawiły się w blisko 100 najważniejszych adresach literackich Krakowa – bibliotekach, instytucjach kultury, a także kawiarniach i klubach.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd