Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/8496/i-targi-ksiazki-dzieciecej-przecinek-i-kropka

I Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka

3 wartościowy tekst

Pięćdziesięciu wystawców prezentujących najlepszą literaturę dziecięcą i design, blisko dwudziestu gości specjalnych, spotkania autorskie, cztery strefy bezpłatnych warsztatów przez cały weekend, projekcje filmowe oraz występy teatralne. Wszystko to w ramach I edycji Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka już 8 i 9 kwietnia.

Sylwia Chutnik opowie o tym, jak to jest być pisarką. Dorota Sumińska otworzy drzwi do krainy zwierząt. Edyta Jungowska, Michał Rusinek, Cezary Harasimowicz, Marcin Szczygielski, Andrzej Maleszka, Szymon Radzimierski, Yvette Żółtowska-Darska – na scenie Przecinka i Kropki pojawią się niezwykli goście, którzy wprowadzą dzieci i rodziców w twórczy świat literatury. Na uczestników czekają opowieści o stworach, o tajnikach zawodu pisarza, a także wspólne czytanie i inspirujące rozmowy.

Ale Przecinek i Kropka to nie tylko literatura, to kreatywna zabawa w czterech bezpłatnych strefach. Warsztaty plastyczne, graficzne i komiksowe poprowadzą znani ilustratorzy. Z Danielem de Latourem oraz autorką Justyną Bednarek uczestnicy przeżyją niesamowite przygody, z dziesięcioma skarpetkami w roli głównej. Bohaterem zajęć z Piotrem Nowackim będzie Smoczek Loczek. Artystyczna zabawa szykuje się pod okiem Jacka Frąsia, komiksiarza, perkusisty zespołu Cool Kids of Death, czy Bożki Rydlewskiej, twórczyni pop-upów. Wielkie eksperymenty dla małych ludzi zrealizuje Wojciech Mikołuszko – dzieci będą miały szansę nie tylko wysłuchać opowieści o badaczach, lecz także samodzielnie przeprowadzić eksperymenty, które zmieniły świat. Poza spotkaniami „Docent Pięć Procent i szalona historia komputerów”, „Dr Dolittle w spódnicy”, odbędą się warsztaty społecznego savoir vivre'u, tworzenia teatralnych lalek oraz fotografii cyfrowej dla najmłodszych. Święto literatury to także okazja do spotkania z Kubusiem Puchatkiem oraz rozwiązywania zagadek ze Stumilowego Lasu – a to tylko część atrakcji na Targach Przecinek i Kropka.

Po aktywnym dniu pełnym książkowych atrakcji, dzieci i rodzice będą mogli obejrzeć filmy Akademii Dokumentalnej, opowiadające o pielęgnowaniu pasji, pewności siebie, inspiracjach, a także pozytywnym, mądrym stawianiu czoła przeciwnościom (m.in. „Giovanni i jego wodny balet”). Nie zabraknie także dobrej muzyki, autorskich piosenek i wspaniałej gry aktorskiej – zapewni je Teatr Lalek Igraszka w spektaklu „Złote Jajko”, podczas którego dzieci dowiedzą się, że ktoś pozornie zły może się stać się dobrym i kochającym.

Przez dwa dni trwania Targów każdy będzie mógł zajrzeć również do ilustrowanego świata Harry’ego Pottera – zrobić pamiątkowe zdjęcie i poczuć, jak magia przenika rzeczywistość. Imprezie towarzyszyć będzie też wystawa prac Emilii Dziubak, autorki ilustracji do książki „Tyczka w Krainie Szczęścia”.

Pierwszego dnia Targów Przecinek i Kropka – 8 kwietnia, o godz. 13:00, odbędzie się uroczystość wręczenia nagrody w konkursie na Najlepszą Książkę dziecięcą Przecinek i Kropka 2016. W konkursie nominowane były: Klątwa dziewiątych urodzin Marcina Szczygielskiego z rysunkami Magdy Wosik, Praktyczny Pan Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel (ilustracje Adam Pękalski), Przed Twoim urodzeniem Rascala z rysunkami autorstwa Mandany Sadat, Sam w domu Lotty Olson z ilustracjami Marii Nilsson Thore oraz Tru Beaty Kosmowskiej, z ilustracjami Emilii Dziubak. Uroczystość poprowadzi Katarzyna Bujakiewicz.

Kiedy dzieci będą zgłębiać tajniki literatury i przeżywać fascynujące przygody wraz z bohaterami swoich ulubionych powieści, rodzice będą mieli okazję poszerzyć domową biblioteczkę o kolejne interesujące pozycje w atrakcyjnych, targowych cenach. 8 i 9 kwietnia industrialna przestrzeń centrum handlowego Plac Unii City Shopping w Warszawie zamieni się w wyjątkową strefę, wypełnioną najlepszymi tytułami książek.

Organizatorem Targów Przecinek i Kropka jest Empik.

Szczegółowy program Targów można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku oraz na www.przecinekikropka.pl.

Wszystkie wydarzenia w programie są bezpłatne, na część z nich obowiązują zapisy pod adresem mailowym: warsztaty@empik.com.

Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka
8 i 9 kwietnia 2017 roku – sobota i niedziela (11:00-19:00)
Plac Unii City Shopping w Warszawie
ul. Puławska 2


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 3  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2107
LubimyCzytać
24-03-2017 14:51
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 3330
MAD_ABOUT_YOU
27-03-2017 12:38
Zazdroszczę wszystkim tym, którzy będą mieli okazję wziąć udział w tych targach. Może Kraków też by zrobił coś podobnego tylko dla dzieci. Tu mi zdecydowanie bliżej😁. A na razie pozostanie czekać na Festiwal literatury dla dzieci http://fldd.pl/2017/. Polecam wszystkim, którzy jeszcze nie znają.
książek: 487
Ireth
27-03-2017 14:15
Szkoda, że tylko w Warszawie. Mam nadzieję, że podobne wydarzenia będą też zorganizowane w innych miastach :)
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Blaszany bębenek

Choć pewnie wielu osobom, które zdołają przeczytać opus magnum Grassa, "Blaszany bębenek" będzie kojarzył się przede wszystkim z masywną, ni...

zgłoś błąd zgłoś błąd