Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/12358/juz-niedlugo-szczury-wroclawia-szpital-spin-off-popularnej-serii

Już niedługo „Szczury Wrocławia. Szpital” – spin-off popularnej serii

1 wartościowy tekst

Niespodzianka dla wszystkich fanów Roberta Szmidta. Już 31 lipca znajdziecie w księgarniach „Szpital” – spin-off powieści „Szczury Wrocławia. Kraty”.

„Szczury Wrocławia. Szpital”, Robert J. Szmidt

Po drugiej stronie ulicy, na tyłach Zakładu Karnego nr 1, stoi zwalisty poniemiecki gmach, w którym swoją siedzibę ma klinika psychiatryczna. To właśnie w jej murach rozegra się kolejna odsłona dramatu, który przeżywają mieszkańcy Wrocławia. Późnym popołudniem, 9 sierpnia, trafia tu uznany za szaleńca pacjent, który twierdzi, że jego żona zmarła, po czym zmartwychwstała. Samobójstwo bredzącego w malignie mężczyzny będzie początkiem całego ciągu krwawych zdarzeń, którym spróbuje przeciwdziałać zdecydowanie zbyt mało liczna załoga szpitala.

Książka przedstawia losy ludzi uwięzionych w placówce medycznej, którą kilkakrotnie wspomniano w „Kratach”. Śledząc ich perypetie, czytelnik ujrzy znane mu już wydarzenia z sierpnia 1963 roku, przedstawione jednak z nowej, całkowicie odmiennej perspektywy. Dowie się także, kim było kilka niewymienionych wcześniej z nazwiska pobocznych postaci, które pojawiły się na kartach poprzednich tomów cyklu „Szczury Wrocławia” (zarówno w „Kratach”, jak i w „Chaosie”!). Nie to jednak jest najważniejsze dla akcji „Szpitala”. Autor dba, aby każda następna powieść w serii była inna, dojrzalsza i pełniejsza. Dlatego szykujcie się na całą serię zaskoczeń i… kolejne wiadra flaków.

W języku filmowym utwór tego rodzaju określa się mianem spin-offu, czyli dzieła eksplorującego wątki poboczne głównej historii. Bliższa zamysłowi autora jest jednak idea DLC, czyli pełnoprawnego dodatku do gry, w którym raz jeszcze możemy zanurzyć się w ulubiony świat i kontynuować wciągającą przygodę, jak zrobiono to kilkakrotnie i udanie w „Wiedźminie 3”.

Zamów książkę w przedsprzedaży w najlepszej cenie. Kliknij tutaj, aby przejść do sklepu Empik.

Artykuł sponsorowany


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 3  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2311
LubimyCzytać
11-07-2019 14:08
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 654
Flowerbed
11-07-2019 18:17
Ależ to jest cudowna niespodzianka.😁😁😁 Dwie poprzednie książki cyklu były dla mnie miłym odświeżeniem i nowym podejściem, kulturowe i geograficznie bliskim do tematu nieumarłych. Polecam, a wręcz namawiam do poświęcenia weekendu na pogrążenie się w chaosie świtu żywych trupów (oczywiście przy deszczowej aurze). 😁😁😁 A jak ktoś jest już po to może sięgnąć po 2 tomy Infekcji Andrzeja Wardziaka.... Ależ to jest cudowna niespodzianka.😁😁😁 Dwie poprzednie książki cyklu były dla mnie miłym odświeżeniem i nowym podejściem, kulturowe i geograficznie bliskim do tematu nieumarłych. Polecam, a wręcz namawiam do poświęcenia weekendu na pogrążenie się w chaosie świtu żywych trupów (oczywiście przy deszczowej aurze). 😁😁😁 A jak ktoś jest już po to może sięgnąć po 2 tomy Infekcji Andrzeja Wardziaka. 😁😁😁 Czekam z niecierpliwością!!! 😁😁😁
pokaż więcej
książek: 593
Dogma
11-07-2019 18:27
Polecam również 3 tomy "Apokalipsy Z"
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Byłam po drugiej stronie lustra. Wygrana walka ze schizofrenią

Książka o godnej uwagi tematyce, jaką jest rzadko obecnie w psychiatrii podejmowana udana próba wyleczenia silnych zaburzeń psychicznych za pomocą psy...

zgłoś błąd zgłoś błąd