Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11087/znamy-date-premiery-nowej-ksiazki-erin-morgenstern

Znamy datę premiery nowej książki Erin Morgenstern!

2 wartościowy tekst

Jej debiut sprzedał się w trzech milionach egzemplarzy, a w Polsce jest białym krukiem. Kilka dni temu Erin Morgenstern, po siedmiu latach przerwy, zapowiedziała swoją nową książkę, która trafi do sprzedaży w 2019 roku. 

Cyrk nocy został wydany w 2012 roku i szybko zdobył w Polsce popularność. Aktualnie uznawany jest za białego kruka, a jego papierowe egzemplarze dostępne są jedynie za wysoką cenę. Teraz, po siedmiu latach, autorka w końcu zapowiedziała swoją drugą powieść.

Erin Morgenstern w wywiadzie dla „Entertainment Weekly” zdradziła nie tylko datę nadchodzącej premiery, ale także oficjalny opis książki. Powieść pojawi się pod koniec przyszłego roku, czyli 5 listopada, a jej pierwszy nakład ma wynosić aż 500 tysięcy egzemplarzy. Jej poprzednia książka rozeszła się w 3 milionach egzemplarzy i została przetłumaczona na 37 języków.

„The Starless Sea” ma opowiadać historię Zachary'ego Ezry Rawlinsa, studenta ostatniego roku uniwersytetu w Vermont, który natrafia na tajemniczą książkę. Gdy przerzuca kartki, zachwycony opowieściami o nieśmiertelnych więźniach, kolekcjonerach i akolitach, natrafia również na historię z własnego dzieciństwa. Szereg wskazówek pozwoli mu dotrzeć do sekretnego klubu, a przez drzwi w podziemiach biblioteki do zupełnie innego świata.

Kiedy zaczynałam pracę nad historią Zachary'ego, myślałam, że piszę książkę o książkach, ale okazało się, że piszę książkę o historiach. Historiach i wyborach, zmianach i przeznaczeniu, i grach wideo. Trochę czasu zajęło mi złożenie tego w jedną książkę.

Erin Morgenstern, „Entertainment Weekly”

Książka „Cyrk nocy” została wydana w 2012 roku nakładem wydawnictwa Świat Książki. 


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 10  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 615
Noah
14-11-2018 21:50
Widziałam, że książka jest ciężko dostępna, a jeśli już, to chodzi po bardzo dużych, jeśli nie kosmicznych cenach, ale nie miałam pojęcia, że jest białym krukiem. Mogę chyba szczerze powiedzieć, że wygrałam życie, kupując ją za około 10 złotych na jakichś wyprzedażach. <3
Co do zapowiedzianej książki - nie mogę się oprzeć wrażeniu, że opis przypomina mi serię Cmentarza Zapomnianych Książek,...
Widziałam, że książka jest ciężko dostępna, a jeśli już, to chodzi po bardzo dużych, jeśli nie kosmicznych cenach, ale nie miałam pojęcia, że jest białym krukiem. Mogę chyba szczerze powiedzieć, że wygrałam życie, kupując ją za około 10 złotych na jakichś wyprzedażach. <3
Co do zapowiedzianej książki - nie mogę się oprzeć wrażeniu, że opis przypomina mi serię Cmentarza Zapomnianych Książek, mam jednak ogromną nadzieję, że będzie to coś zupełnie innego i zauroczy mnie tak samo, jak Cyrk Nocy.
pokaż więcej
książek: 539
Julia
15-11-2018 12:10
Cyrk nocy kupiłam dawno dawno temu w jakimś supermarkecie i podejrzewam, że cena wynosiła ok. 10 zł.
Kupiłam ją w ciemno.
Jest jedną z moich ulubionych książek.
Czekam na nową powieść Erin! :)
książek: 9
Eskarina
15-11-2018 16:04
Opis brzmi dość sympatycznie, miło jest poczytać książki o książkach :)

Cyrk nocy trochę mnie jednak rozczarował. Czytałam wiele zachwytów, więc może spodziewałam się zbyt wiele. Książka jest oparta na super pomyśle z cyrkiem, ale główni bohaterowie są dość płascy, a język jest słaby, suchy i drętwy.
książek: 1441
Elilaya
17-11-2018 21:20
Byłam i jestem zachwycona "Cyrkiem Nocy". I jestem niesamowicie dumna, że posiadam tę książkę. Wtedy kiedy ją kupowałam, wiedziałam, że jest ciężko dostępna. Nigdzie jej nie było a jak się gdzieś pokazywała to momentalnie znikała. W końcu po długich poszukiwaniach odkupiłam ją od jednej z użytkowniczek Lubimy Czytać i nie żałuję. Boże, jaka jestem szczęśliwa, że ją mam. Mój cyrkowy skarb. ;)... Byłam i jestem zachwycona "Cyrkiem Nocy". I jestem niesamowicie dumna, że posiadam tę książkę. Wtedy kiedy ją kupowałam, wiedziałam, że jest ciężko dostępna. Nigdzie jej nie było a jak się gdzieś pokazywała to momentalnie znikała. W końcu po długich poszukiwaniach odkupiłam ją od jednej z użytkowniczek Lubimy Czytać i nie żałuję. Boże, jaka jestem szczęśliwa, że ją mam. Mój cyrkowy skarb. ;) Cieszę się, że autorka coś nowego napisała i będzie u nas premiera. Nie mogę się doczekać, kupię na pewno. :)
pokaż więcej
książek: 345
Klaudyna
19-11-2018 16:59
Ojej, jak fantastycznie! Pokochałam "Cyrk nocy" od pierwszego przeczytania :)
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Homo bimbrownikus

Zdecydowanie najsłabsza część , o ile jeszcze krótkie opowiadania trzymają poziom to główne tytułowe - masakra. Ba ładu i składu, na siłę, bez pomysłu...

zgłoś błąd zgłoś błąd