Lubimyczytać.pl Sp. z o.o
http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/10757/nowy-numer-ksiazki-magazyn-do-czytania-juz-jutro-w-kioskach

Nowy numer „Książki. Magazyn do czytania“ już jutro w kioskach!

2 wartościowy tekst

28 sierpnia do kiosków trafił czwarty w tym roku numer „Książek. Magazynu do czytania”. Na okładce uśmiechnięta twarz Mirosława Hermaszewskiego - ostatniego Polaka w kosmosie. A co znajdziecie w środku?

Jednym z głównych bohaterów numeru jest George Saunders, którego Lincoln w Bardo zdobył brytyjską nagrodę Bookera i amerykańską National Book Award w minionym roku. Powieść będzie miała premierę w Polsce na początku września, ukaże się nakładem wydawnictwa Znak. Z Saundersem rozmawia Juliusz Kurkiewicz.

Mirosław Hermaszewski na okładce, to nie przypadek. W Magazynie znajdziecie bowiem dwa artykuł poświęcone kosmosowi: „Nie było żadnego podboju kosmosu...”, o książkach Cena nieważkości. Kulisy lotu Polaka w kosmos Dariusza Kortki i Marcina Pietraszewskiego oraz Najlepsi. Kowboje, którzy polecieli w kosmos Toma Wolfe'a. W drugim artykule Wojciech Orliński odpowiada na pytanie Po co ludziom mit podboju w oparciu o książkę Nieziemskie wyzwanie. Rok w kosmosie, życie pełne odkryć.

Nad tym, czy warto na nowo tłumaczyć wielką klasykę (na przykładzie W poszukiwaniu straconego czasu) zastanawia się Marek Bieńczyk, a Agnieszka Światek odpowiada na pytanie co by było, gdyby akcję Trędowatej umieścić wśród psów...

Ponadto możecie przeczytać recenzje najważniejszych premier jesieni autorstwa Juliusza Kurkiewicza, sprawdzić co o twórczości Katarzyny Grocholi myśli Zyta Rudzka i dowiedzieć się do polacają wydawcy.

Również tym razem młodsi czytelnicy znajdą coś dla siebie. W dodatku dla dzieci i młodzieży omawianych jest prawie 40 nowych książek, a gwiazdą jest Nela, mała reporterka. Z Pawłem Pawlakiem, który na nowo narysował Małego Księcia rozmawia Agnieszka Sowińska. A Natalia Szostak i Justyna Suchecka omawiają fenomen Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek

Sięgnięcie po nowy numer?


Pokaż wszystkie aktualności
Komentarze
Autor:  LubimyCzytać |  wypowiedzi: 4  [pokaż ostatnią] Odpowiedź
książek: 2058
LubimyCzytać
27-08-2018 13:19
Zapraszamy do dyskusji.
książek: 435
Edmo
27-08-2018 14:53
Mam nadzieję że szybko dotrze i do mnie. Potem podzielę się wrażeniami :)
książek: 4
Barbara_P
27-08-2018 19:41
Bardzo liczymy, że tym razem poczta nie zawiedzie
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 435
Edmo
31-08-2018 07:27
To chyba będzie ostatnia moja prenumerata. Wciąż nie mam magazynu. Zawsze z opóźnieniem. To bez sensu czekać, kiedy inni już czytają.
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie

Opinie czytelników


O książce:
Wild Magic

Dziewczyna o niespotykanej magii i ukrytych (jeszcze) zdolnościach, smok, magia i magiczne istoty - cóż chcieć więcej (^u^)

zgłoś błąd zgłoś błąd