Opinie użytkownika

Filtruj:
Wybierz
Sortuj:
Wybierz

Na półkach:

„Niepokorna dama” to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Ałły Nazimowej – ikony kina niemego. To powieść o poszukiwaniu ucieczki od brutalnej rzeczywistości, od maltretowania i od wyobcowania. W końcu książka, która zabiera nas do świata artystycznej bohemy, do życia w którym króluje wolność, seksualne ekscesy i wszechobecny przepych.

Caroline Lamond odkrywa przed czytelnikiem kulisy wspinania się po drabinie sławy Ałły, opisując to, co miało ogromny wpływ na to, kim się stała. Przedstawia ją czytelnikowi jako osobę niezwykle wyemancypowaną, niezależną, świadomą swojego ciała, niezwykle prowokującą i nad wyraz kontrowersyjną. I choć był czas kiedy Ałła Naziomwa była najlepiej opłacaną aktorką w Hollywood, czy aby na pewno była szczęśliwa?

Przyznam, ze była to pierwsza przeczytana przeze mnie książka o gwieździe kina niemego i jednocześnie taka, która niezwykle mnie zaintrygowała. Autorka z niezwykle ciekawy sposób opisuje jej życie. Potrafi ująć, zaciekawić i co więcej zaskoczyć. Bez wątpienia wprawną ręką nakreśliła to, co działo się za zamkniętymi drzwiami w epikurejskich latach dwudziestych, nie odmawiając mocnego wydźwięku, śmiałości w opisach czy nawet wyjawiając to, co powinno pozostać przemilczane…

„Niepokorna dama” to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Ałły Nazimowej – ikony kina niemego. To powieść o poszukiwaniu ucieczki od brutalnej rzeczywistości, od maltretowania i od wyobcowania. W końcu książka, która zabiera nas do świata artystycznej bohemy, do życia w którym króluje wolność, seksualne ekscesy i wszechobecny przepych.

Caroline Lamond...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

„Szklarz” to historia, która owiana nutą strachu wciąga czytelnika w wir mrocznych wydarzeń, angażując go maksymalnie i zapewniając mu ogrom intensywnych doświadczeń. To kryminał, który z niezwykłą dosadnością obrazuje popełniane brutalne zbrodnie, momentami paraliżując i jednocześnie przedzierając się do wrażliwości odbiorcy. W końcu to książka, ukazująca mroczne oblicze ludzkiej natury…

Daniel Komorowski w swoim debiucie kryminalnym zabiera czytelnika do Łodzi, gdzie dziennikarz poszukujący chwytliwego dla społeczności tematu pewnego dnia znajduje pod drzwiami niespodziankę. Zagadkę, której rozwiązanie zaprowadzi go do miejsca okrutnej zbrodni. Dziennikarz Adam Lebuda podejmuje wyzwanie nie wiedząc, że tym samym zostaje wciągnięty w wir mrocznej gry bezwzględnego mordercy…

Autor wprawnym piórem nakreślił obraz psychologiczny mordercy, odkrywając jego psychikę i ukazując jego myśli. Rozdziały z jego perspektywy stanowiły ogromne dopełnienie morderczych taktyk i strategii, a także ukazywały motywy jego działania. Nie zabraknie tutaj wątku miłosnego, nie zabraknie drastycznych opisów, które długo po przeczytaniu książki utrzymują się pod powiekami, nie zabraknie policyjnego śledztwa i nie zabraknie momentu zaskoczenia!

„Szklarz” to mroczna historia zbudowana na kanwie czynów napawających lękiem. Autor potęguje napięcie w czytelniku pozwalając na podążanie wśród nieoczywistych emocji, skrupulatnie kierując go w stronę zakończenia. Zakończenia nieoczywistego i jednocześnie będącego ogromnym zaskoczeniem. To nie jest historia w której akcja pędzi, ale zdecydowanie znajdziecie tutaj emocje, które potrafią utrzymywać w długim napięciu.

„Szklarz” to historia, która owiana nutą strachu wciąga czytelnika w wir mrocznych wydarzeń, angażując go maksymalnie i zapewniając mu ogrom intensywnych doświadczeń. To kryminał, który z niezwykłą dosadnością obrazuje popełniane brutalne zbrodnie, momentami paraliżując i jednocześnie przedzierając się do wrażliwości odbiorcy. W końcu to książka, ukazująca mroczne oblicze...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

„Antyświat” to nic innego jak metawersum, czyli wirtualny świat w którym użytkownicy reprezentowani przez awatary wchodzą w przeróżne interakcje. „Antyświat” to historia, która obrazuje zatrważający świat, który jest częścią naszej rzeczywistości. Wykreowane życie zupełnie różne od tego autentycznego w którym przebywamy. Przeróżne maski zakładane w zależności od okoliczności, postawy idealnie dopasowane do sytuacji, zdjęcia prezentujące to, co piękne i niespotykane. A wszystko po to, by w wirtualnym świecie odnaleźć uznanie, akceptację i uniknąć frustracji.

Julien Libérat rozczarowany swoim dotychczasowym życiem, znudzony codziennością i zmęczony problemami wkracza do gry stanowiącej lustrzane odbicie ziemi. Ta pochłania go coraz bardziej i bardziej… To tutaj znajduje iluzyjne poczucie panowania na swoim życiem, to tutaj jest najlepszą wersją samego siebie i tutaj w końcu staje się tym, kim w rzeczywistości chciałby się stać…

Autor doskonale zaprezentował tutaj wszystko to, co aktualnie dzieje się w rzeczywistości która nas otacza. Brak głębokich przyjaźni, interakcji z drugim człowiekiem, nieumiejętość funkcjonowania poza internetowym światem, chęć posiadania wszystkiego z czego niewiele tak naprawdę cieszy, zbyt duże zaangażowanie w internetową rzeczywistość kosztem realnego życia. To niesamowicie aktualny obraz współczesnego świata. Świata w którym nie liczy się to jakim jesteś człowiekiem ale to, co masz i ile zdążyłeś zgromadzić…

„Antyświat” to powieść z gatunku literatury pięknej. To historia w której odnajdziesz wiele wartościowych słów, zdań i dłuższych fragmentów. W końcu to historia, która zmusza do refleksji, do zatrzymania się, do poszukania w niej prawdziwej głębi. Gwarantuje, że pozostanie z Tobą na dłużej…

„Antyświat” to nic innego jak metawersum, czyli wirtualny świat w którym użytkownicy reprezentowani przez awatary wchodzą w przeróżne interakcje. „Antyświat” to historia, która obrazuje zatrważający świat, który jest częścią naszej rzeczywistości. Wykreowane życie zupełnie różne od tego autentycznego w którym przebywamy. Przeróżne maski zakładane w zależności od...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

„Miłość w cieniu wojny” to powieść, która niewątpliwie poruszy serca miłośników książek z historią w tle. To opowieść o trudach wojny, o wyczekiwaniu, o cierpieniu i o ogromnym uczuciu, które potrafi odmienić życie… W końcu to historia, która obnażając wojenną rzeczywistość utkaną ze zbrodni, okrucieństwa i bestialstwa, niesie ze sobą zupełnie inne niebezpieczeństwo…

Anglia i Poznań, dwie historie, dwie kobiety, które kochały jednego mężczyznę. Miłość i zdrada, które stały się fabułą wojennej rzeczywistości, a łączącym je spoiwem – tajemniczy polski pilot…

Autorka utkała historię niezwykle poruszającą. Taką, gdzie miłość i zdrada dynamizują emocje, które są już i tak ogromne ze względu na tematykę książki. Nie brakuje tutaj tragizmu, który znamy z opisów wojennej rzeczywistości, ale to, na ca ja zwróciłam swoją uwagę to hołd oddany kobietom, pilotkom wojskowym z czasów drugiej wojny światowej. Kobietom, które powołane do swych eskadr już nigdy nie wróciły do swojego normalnego życia wiedzionego przed wybuchem wojny…

Kolejny już raz oprócz niesamowitej fabuły utkanej z emocji, zafascynował mnie język powieści – barwny i wysoce obrazowy, taki i który podczas lektury pozwala na nakreślić sobie świat przedstawiony na kartach książki. Autorka kreuje historię w której nie brakuje emocji, nie brakuje niepewności i nie brakuje też momentów rozrzewnienia.

„Miłość w cieniu wojny” to powieść, która niewątpliwie poruszy serca miłośników książek z historią w tle. To opowieść o trudach wojny, o wyczekiwaniu, o cierpieniu i o ogromnym uczuciu, które potrafi odmienić życie… W końcu to historia, która obnażając wojenną rzeczywistość utkaną ze zbrodni, okrucieństwa i bestialstwa, niesie ze sobą zupełnie inne...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

„Kim jesteś?” to książka, która inspirowana prawdziwymi wydarzeniami zatrważa, zaskakuje i która wywołuje sugestywne odczucia czytelnicze. To powieść nieszablonowa w której trudno doszukiwać się oczywistych rozwiązań czy typowych rozwikłań sieci poplątanych zagadek kryminalnych. To historia, która już od samego początku porywa czytelnika w wir wydarzeń serwując mu szokujące zwroty akcji, wyraziście wyczuwalny niepokój i chaos wrażeń.

Rok 1996, w okolicach Nowego Sącza zamordowany zostaje młody mężczyzna. Cała otoczka morderstwa wskazuje na powrót zabójcy sprzed lat, który mimo zakrojonych na szeroką skalę działań nigdy nie został schwytany… Jako wsparcie z krakowskiej Komendy Wojewódzkiej do tej sprawy zostaje oddelegowany Michał Ptak, który dał się poznać z nieustępliwej i lawirującej na pograniczu prawa strony. I tutaj czytelnik musi przygotować się na całą lawinę wydarzeń, których poznanie zagwarantuje mu obserwowanie pracy policji z nieco innej strony…
Autor porywa czytelnika w wir wydarzeń i ujmuje go aż do ostatniej przeczytanej strony. Szokuje i zaskakuje. Pozwala czytelnikowi na snucie domysłów, na samodzielne poszukiwanie rozwiązań, podsycając gęstą już atmosferę kolejnymi zwrotami akcji.

„Kim jesteś?” niewątpliwie przeraża i szokuje, łącząc ze sobą elementy kryminału z thrillerem psychologicznym. Nie brakuje tutaj dobrze wykreowanych postaci, nie brakuje emocji, a nade wszystko aury tajemniczości, która determinuje czytelnika, aby przekonać się o tym, jaki finał zaserwował nam autor.

„Kim jesteś?” to książka, która inspirowana prawdziwymi wydarzeniami zatrważa, zaskakuje i która wywołuje sugestywne odczucia czytelnicze. To powieść nieszablonowa w której trudno doszukiwać się oczywistych rozwiązań czy typowych rozwikłań sieci poplątanych zagadek kryminalnych. To historia, która już od samego początku porywa czytelnika w wir wydarzeń serwując mu szokujące...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

„Niegodni” to powieść o dorastaniu, dojrzewaniu i poszukiwaniu swojego „ja” w wojennej rzeczywistości. To historia Caral, Olava i Roara, którzy mimo trudnych czasów potrafili stworzyć niesamowicie silną więź chłopięcej przyjaźni. W końcu to poruszająca powieść, w której czytelnik odnajdzie emocje, ale nie tylko te o ujmującym posmaku…

Jacobsen akcentując wojenną rzeczywistość opowiada o łamaniu prawa, o kradzieżach, oszustwach, które były codziennością dorastających chłopaków. I choć nie stroni tutaj od dylematów moralnych unika moralizatorstwa. Nie poucza, nie upomina i nie prawi o tym, co właściwe, za to subtelnie podkreśla wartość przyjaźni, uwypuklając ją na tle codzienności w której przyszło im przetrwać. Granice między tym co dobre, a tym co złe zacierają się coraz bardziej, a wybory chłopaków podyktowane są tylko tym, aby przetrwać.
Niezwykła książka w której próżno szukać pędzącej akcji czy wnikliwych dialogów. Jacobsen opisuje wojenną codzienność, na której podwalinach rodzi się przyjaźń. Wnikliwy czytelnik zauważy, że powieść rozwija się wraz z dojrzewaniem bohaterów. Ewaluuje. Odsłania to, co jest tutaj najważniejsze –wizerunek więzi między nastolatkami, lojalność i wierność…

Autor tak jak we wcześniejszych swoich powieściach nadal posługuje się bardzo oszczędnym i charakterystycznym językiem. Nadal dominują opisy i ten specyficzny skandynawski klimat. Jednak można wyczuć w całej tej prostocie nieodgadnione emocje, tak jakby Jacobsen zmuszał czytelnika do poszukiwania głębszego sensu, gdzieś pomiędzy wersami.

„Niegodni” to idealna propozycja dla fanów literatury pięknej i tych wszystkich, którzy cenią sobie literaturę skandynawską…

„Niegodni” to powieść o dorastaniu, dojrzewaniu i poszukiwaniu swojego „ja” w wojennej rzeczywistości. To historia Caral, Olava i Roara, którzy mimo trudnych czasów potrafili stworzyć niesamowicie silną więź chłopięcej przyjaźni. W końcu to poruszająca powieść, w której czytelnik odnajdzie emocje, ale nie tylko te o ujmującym posmaku…

Jacobsen akcentując wojenną...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

„Ponieważ wierzę w ciebie” to historia, która na kanwie traumatycznych wydarzeń z przeszłości zabiera czytelnika w literacką podróż odsłaniając trudne i za razem niezwykle skomplikowane relacje, zarówno te społeczne, rodzinne i emocjonalne. To powieść, w której wiara w drugiego człowieka staje się życiową definicją i której głębia niewątpliwie zdumiewa. W końcu to książka, w której nie zabraknie ogromnych emocji obnażających życiowe troski i problemy będące pokłosiem jednej decyzji kładącej się cieniem na przyszłość…

Wiadomość od chorego ojca wystarczyła, aby Camden wrócił w rodzinne strony. Do miejsca, w które zarzekał się, że nie powróci już nigdy. Alba, mieścina, która stała się jego końcem świata, nie powitała go z radością. Ludzie ciągle rozpamiętujący przeszłość, żyjący problemami innych, nieustannie próbujący o wszystkim decydować już dawno go osądzili. Wydali wyrok za śmierć młodszego brata. A między nimi Willow – dziewczyna z sąsiedztwa, z którą spędził całe dzieciństwo i od której powinien trzymać się z daleka…

Rebecca Yarros w tej historii porusza wiele tematów. Łączy ze sobą tajemnice z przeszłości, trudne relacje rodzinne i społeczne, chorobę, utratę najbliższych i miłość, która obnaża niespodziewaną prawdę. Z niezwykłą lekkością kreśli kolejne rozdziały tej historii otulając czytelnika tak ciasno, że trudno mu wyswobodzić się z jej objęć, ze trudno ją odłożyć i przestać zatracać się w jej fabule…

Lektura książki „Ponieważ wierzę w Ciebie” zapewni Wam wyjątkowe i pamiętne chwile. Zawładnie Waszymi myślami i zaadoptuje się w Waszej pamięci. Autorka stworzyła poruszającą opowieść w pięknym stylu, zauroczyła mnie nią i poddała mój umysł ogromnej ilości emocji. Nie będę ukrywała, że zazdroszczę tym, którzy lekturę tej książki mają jeszcze przed sobą.

„Ponieważ wierzę w ciebie” to historia, która na kanwie traumatycznych wydarzeń z przeszłości zabiera czytelnika w literacką podróż odsłaniając trudne i za razem niezwykle skomplikowane relacje, zarówno te społeczne, rodzinne i emocjonalne. To powieść, w której wiara w drugiego człowieka staje się życiową definicją i której głębia niewątpliwie zdumiewa. W końcu to...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

„Czekaj na mnie” to niezwykle intrygująca historia, osadzona na kanwie trzech okresów czasowych, z których każdy eksploruje pragnienie miłości. To powieść utkana z tajemnic, z ogromnych emocji i nadziei. W końcu to historia przenikliwie dotykająca czułych strun serca i stanowiąca o tym, że nie wszystko w życiu da się objąć rozumem…

Rok 1944, między Florence, a Rupertem rozwija się piękne, prawdziwe uczucie, które zostaje zburzone przez wybuch II wojny światowej. Kiedy kobieta otrzymuje wiadomość, że jej mąż został uznany za zaginionego, nie mogąc się z tym pogodzić trafia na wiersz zatytułowany „Czekaj na mnie”. Czy to znak od losu, czy zbieg okoliczności…
Blisko pół wieku później poznajemy Maxa, mężczyznę, którego od wczesnego dzieciństwa w nocy budzi koszmar - na tle wojennej zawieruchy wciela się w innego człowieka i ma względem niego do wykonania naglącą misję. Max chcąc dowiedzieć się kim jest ów człowiek wyrusza w emocjonującą podróż, której celem jest Kornwalia i kobieta imieniem Florence…

Czy po blisko pięćdziesięciu latach Florence doczeka się znaku od zaginionego męża? Co łączy ze sobą Maxa i Florence?

Kolejny już raz Santa Montefiore zabrała mnie w niezwykle emocjonującą podróż. Podróż naznaczoną stratą, tęsknotą i przepełnioną bólem. Podróż w głąb siebie, gdzie finalnie nie obyło się bez wzruszenia i złamanego serca…

„Czekaj na mnie” to niezwykle intrygująca historia, osadzona na kanwie trzech okresów czasowych, z których każdy eksploruje pragnienie miłości. To powieść utkana z tajemnic, z ogromnych emocji i nadziei. W końcu to historia przenikliwie dotykająca czułych strun serca i stanowiąca o tym, że nie wszystko w życiu da się objąć rozumem…

Rok 1944, między Florence, a Rupertem...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

„Puste miejsce” to powieść, która porywa czytelnika w swoje sidła ukazując mroczną historię zagadkowych zaginięć. To historia, która oblepiona została tajemnicami i sekretami, których rozwiązanie okrywa mrokiem nakreśloną na kanwie mazurskiej puszczy fabułę. W końcu to powieść która przywołuje w wyobraźni czytelnika sceny przyprawiające o szybsze bicie serca i dostarcza niezwykle intensywnych doznań.
Dwa zagadkowe zaginięcia, których wspólnym mianownikiem jest mazurski las. Jaśmina i Wojtek znikają bez śladu, w miejscu w którym dziesięć lat wcześniej zaginęli podopieczni poradni zdrowia psychicznego. Czy oba zaginięcia mają ze sobą jakiś związek? Czy znikniecie małżeństwa wskaże nowe okoliczności dla zniknięcia sprzed dekady? Czy kiedykolwiek ujawnione zostaną odpowiedzi na te i inne pytania?

Autorka miejscem akcji uczyniła niewielkie mazurskie miasteczko, otoczone Puszczą Piską. To właśnie tam, wśród mroku i emocjonujących opisów odkrywać będziemy kolejne tajemnice. Tajemnice osnute smutkiem i nostalgią. Towarzyszący czytelnikowi niepokój spotęgowany zostanie wypowiedzią kobiety mieszkającej w lesie: „Puszcza daje i zabiera”…

„Puste miejsce” to historia, która finalnie zaskakuje i, i która wywołuje sugestywne uczucia. Myślę, że fani thrillerów, kryminałów i sensacji będą usatysfakcjonowani lekturą tej książki.

„Puste miejsce” to powieść, która porywa czytelnika w swoje sidła ukazując mroczną historię zagadkowych zaginięć. To historia, która oblepiona została tajemnicami i sekretami, których rozwiązanie okrywa mrokiem nakreśloną na kanwie mazurskiej puszczy fabułę. W końcu to powieść która przywołuje w wyobraźni czytelnika sceny przyprawiające o szybsze bicie serca i dostarcza...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

„Czereśniowy sad” to historia, która naznaczona jest ogromnymi emocjami akcentującymi przeszłość i obnażającymi sekrety, które skrzętnie ukrywane prze długie lata, powoli wypływają na światło dzienne. To powieść obfitująca w różnorakie życiowe barwy i ich odcienie – od nienawiści, poprzez przebaczenie, zrozumienie, pogodzenie i miłość. W końcu to książka, która zmusza do refleksji, a nawet do wzruszenia.

Wiodąca spokojne życie Eliza, pewnego dnia odbiera telefon z hospicjum. Prowadząca rozmowę twierdzi, że jej matka jest umierająca i chce się z nią spotkać. Sytuacja jest tym bardziej skomplikowana, że do tego dnia Eliza uważała swoją matkę za zmarłą…

Aleksandra Rochowiak nakreśliła historię miłości odnalezionej po wielu latach. Miłości niespodziewanej, której początkiem był ów tytułowy czereśniowy sad. Odmalowuje przed czytelnikiem obrazy młodości, które wystawione na ogromną próbę nie przetrwały, a popełnione w przeszłości błędy kładą się cieniem na całej późniejszej przyszłości. I choć czytając przekonana byłam niejednokrotnie o niesprawiedliwości losu, to właśnie ona - owa niesprawiedliwość losu - stała się tak poruszająca, tak bliska i tak bardzo angażująca. Autorka całą paletą emocji zanurzyła mnie jako czytelnika w refleksji. Z niezwykłą wrażliwością odkrywała przede mną tajemnice przeszłości i eksplorowała życiową rolę – matki!

„Czereśniowy sad” to historia, która naznaczona jest ogromnymi emocjami akcentującymi przeszłość i obnażającymi sekrety, które skrzętnie ukrywane prze długie lata, powoli wypływają na światło dzienne. To powieść obfitująca w różnorakie życiowe barwy i ich odcienie – od nienawiści, poprzez przebaczenie, zrozumienie, pogodzenie i miłość. W końcu to książka, która zmusza do...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

„Najlepsza przyjaciółka” to powieść, która choć nasączona melancholią pozwala na pewnego rodzaju refleksyjność. Skłania do przemyśleń, do zastanowienia się nad tym, co tak naprawdę kształtuje naszą osobowość, ale też przyzwala na zatrzymanie, na potwierdzenie tego, że do pełni życiowego szczęścia potrzebni są nam inni ludzie. W końcu to historia, która opowiada o pragnieniach i o potrzebie bliskości. Bliskości, która potrafi uleczyć tęsknotę i pozwala rozwinąć się prawdziwej miłości…

Beata Liwarowska przyjeżdża do Warszawy, po to by wziąć udział w uroczystościach pogrzebowych swojej przyjaciółki Agnieszki Witymskiej. Cały czas odnosi wrażenie, że zarówno córka przyjaciółki jak i jej mąż zachowują wobec niej ogromny dystans. Wypraszając ją ze spotkania pogrzebowego mąż Agnieszki wręcza jej listy, które napisała jego żona, ale których do Beaty nigdy nie wysłała. Ich lektura sprawia, że poukładane dotychczas życie Beaty w jednej chwili legnie w gruzach…

Autorka przybliża czytelnikowi bolesne wspomnienia, po których rany nie miały okazji w pełni się zabliźnić. Ukazuje to, co wydawać by się mogło w życiu najważniejsze, oparte zostało na kłamstwie, na chciwości, na manipulacji i na intrygach. To historia, która powoli odkrywa złożoność osobowości, która spowita dramatycznymi wydarzeniami z przeszłości finalnie zaskakuje. Niesie ze sobą kolejne dylematy i moralne niepokoje…

Joanna Jax doskonale połączyła przeszłość z teraźniejszością. Na kartach tej historii kreuje emocje z niezwykłą starannością i z niezwykłą delikatnością prezentuje je czytelnikowi. Potrafi zaangażować i zmusić drzemiące na samym dnie ludzkiej duszy emocje, do rozkwitu. A wszystko to na fundamencie bolesnych wspomnień i ogromu zła wyrządzonego przez drugiego człowieka.

To zdecydowanie historia, w której czytelnik odkrywa ukryte piękno znajdujące się w głębi serca. To powieść o potrzebie bliskości, taka którą będę polecać każdej kobiecie…

„Najlepsza przyjaciółka” to powieść, która choć nasączona melancholią pozwala na pewnego rodzaju refleksyjność. Skłania do przemyśleń, do zastanowienia się nad tym, co tak naprawdę kształtuje naszą osobowość, ale też przyzwala na zatrzymanie, na potwierdzenie tego, że do pełni życiowego szczęścia potrzebni są nam inni ludzie. W końcu to historia, która opowiada o...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

„Słodki smutek” to historia w której pierwsza miłość wybrzmiewa refleksją, ogromnymi emocjami i ujmującą fabułą . To powieść nasączona trudnymi tematami od straty, przez rozstanie i wybaczenie. W końcu to historia, która potrafi zachwycić i jednocześnie wzruszyć każdego czytelnika, bez względu na to jaką życiową drogę i jakie miłosne doświadczenia ma już za sobą.

Szesnastoletni Charlie Lewis po trudnych, życiowych przejściach związanych z brakiem matki w trakcie dorastania podczas jednej z rowerowych przejażdżek spotka Fran Fisher. To spotkanie jest początkiem niezapomnianego lata, które dostarczy mu cudownych wspomnień i, które przez kilkanaście kolejnych lat nie pozwoli na to, aby je zapomnieć. Charlie dopiero u progu małżeństwa uświadamia sobie, że dopóki nie rozliczy się z przeszłością, nie postawi kolejnego życiowego kroku w przód…

„Słodki smutek” to słodko - gorzka romantyczna historia, która wzrusza i powoduje, że trudno nam odłożyć książkę przed przeczytaniem ostatniej strony. To też obraz pierwszych porywów serca, pierwszych miłosnych uniesień ale też trudności. Przepiękna, wzruszająca i na wskroś przeszywająca serce.
Nie da się tej historii opowiedzieć. Trzeba czytając zagłębić się w jej treść i na własnej skórze poczuć emocje, które skrywają się pod powierzchnią misternie utkanych wersów…

„Słodki smutek” to historia w której pierwsza miłość wybrzmiewa refleksją, ogromnymi emocjami i ujmującą fabułą . To powieść nasączona trudnymi tematami od straty, przez rozstanie i wybaczenie. W końcu to historia, która potrafi zachwycić i jednocześnie wzruszyć każdego czytelnika, bez względu na to jaką życiową drogę i jakie miłosne doświadczenia ma już za...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

„Tajemnica morderstwa w Windsorze” to pierwszy tom powieści detektywistycznej w którym właśnie Królowa Elżbieta II zabiera się za rozwiązanie zagadki kryminalnej – morderstwa młodego pianisty. To książka intrygująca, zaskakująca i stanowiąca wspaniałą rozrywkę. W końcu to historia, która łącząc fakty historyczne z fikcją literacką jest świetną propozycją dla wszystkich tych, którzy interesują się brytyjską monarchinią.

Po uroczystej kolacji w Windsorze zostaje znaleziony martwy pianista. Kiedy pracujący przy tej sprawie śledczy swoje podejrzenia kierują w stronę personelu dworskiego, Królowa Elżbieta musi zrobić wszystko, aby posyłając subtelne wskazówki sprawę pokierować na właściwe tory.

„Tajemnica morderstwa w Windsorze” to też obraz życia i codziennych obowiązków z jakimi mierzy się Królowa. Bennett słowem odmalowała portret królowej, łącząc ze sobą zarówno jej charyzmę, siłę i ważność z szacunkiem i zaufaniem jakim darzą ją poddani. I choć sama historia jest w moim odczuciu wysoce nieprawdopodobna stanowi ciekawy i zaskakujący splot wydarzeń, który porywa czytelnika i zapewnia dobrą, czytelniczą zabawę!

Polecam, jeśli tylko szukacie książki, przy której można miło spędzić czas i się zrelaksować! Mam nadzieję, ze szybciutko zostanie wydana kontynuacja, równie mocno zanurzona w humorystycznym klimacie.

„Tajemnica morderstwa w Windsorze” to pierwszy tom powieści detektywistycznej w którym właśnie Królowa Elżbieta II zabiera się za rozwiązanie zagadki kryminalnej – morderstwa młodego pianisty. To książka intrygująca, zaskakująca i stanowiąca wspaniałą rozrywkę. W końcu to historia, która łącząc fakty historyczne z fikcją literacką jest świetną propozycją dla wszystkich...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

„Ostatnia podróż Valentiny” to powieść utkana z subtelnych, nostalgicznych nici życia. To historia odkrywająca rodzinne sekrety, poruszająca tematy utraconej przed laty miłości i akcentująca ważność pochodzenia. W końcu to opowieść na kartach, której przeniesiemy się do malowniczych, włoskich miejsc po to, by odkryć historię pokrytą patyną czasu…

„Ostania podróż Valentiny” to prowadzona dwutorowo historia, gdzie główna bohaterka Alba wbrew woli ojca wyrusza do Włoch, by poznać rodzinę swojej zmarłej matki. By odkryć największą tajemnicę swojego życia i uzyskać odpowiedzi na trapiące ją pytania.
Z jednej strony druga wojna światowa we Włoszech, z drugiej Londyn i lata sześćdziesiąte dwudziestego wieku. Czy ta wyprawa pozwoli wypełnić serce dziewczyny tym, co ważne? Czy znaleziony przypadkiem portret matki zaprowadzi ją do rozwiązania skrzętnie skrywanych przez ojca sekretów?

„Ostatnia podróż Valentiny” to historia nie tylko przeszywająca serce, ale przede wszystkim akcentująca potrzebę znajomości swojego pochodzenia, swojej historii i przeszłości. Tym samym to literacka podróż o miłości i o zdradzie, oszustwie i tęsknocie za tym co utracone, a nawet nieznane. Niezaprzeczalnie to poruszająca opowieść w której nie zabraknie pięknych włoskich i ciepłych klimatów, egzotycznej przyrody i ogromnych emocji.

„Ostatnia podróż Valentiny” to powieść utkana z subtelnych, nostalgicznych nici życia. To historia odkrywająca rodzinne sekrety, poruszająca tematy utraconej przed laty miłości i akcentująca ważność pochodzenia. W końcu to opowieść na kartach, której przeniesiemy się do malowniczych, włoskich miejsc po to, by odkryć historię pokrytą patyną czasu…

„Ostania podróż...

więcej Pokaż mimo to

Okładka książki Oko słonia Delia Owens, Mark James Owens
Ocena 8,3
Oko słonia Delia Owens, Mark J...

Na półkach:

Jeśli szukacie książki idealnej na wiosenny czas, weźcie do ręki „Oko słonia”, a ja gwarantuję, że oczaruje Was jej klimat i pozostanie ona na długo w Waszym sercu…

Zachwyciła mnie ta powieść. Powieść, której tłem wydarzeń jest dzika natura, a bohaterami zwierzęta uważane za cuda afrykańskiej dziczy. „Oko słonia” to historia, której nie da się jednoznacznie umiejscowić w jednym gatunku literackim. To połączenie powieści przygodowej z elementami literatury przyrodniczej. To historia w której dominują przepiękne i malownicze opisy egzotycznej przyrody. To wyjątkowa relacja człowieka i natury. W końcu to książka, która przeniesie czytelnika do Afryki i sprawi, ze czytelnika owładnie uczucie niepewności i ogromne emocje, którym trudno nadać jakąkolwiek skalę.

Delia i Mark Owens prowadząc badania nad zwierzętami ukazali czym jest bliski kontakt z afrykańską naturą i jak bardzo te nieświadome zagrożenia zwierzęta, narażone są na niebezpieczeństwo ze strony człowieka.
Styl powieści jest dopracowany, a ekspresyjny i sugestywny język pozwalają na zatracenie się w opisach przyrody, na współodczuwanie bólu i na czerpanie niewypowiedzianych wrażeń z lektury książki.

Jeśli szukacie książki idealnej na wiosenny czas, weźcie do ręki „Oko słonia”, a ja gwarantuję, że oczaruje Was jej klimat i pozostanie ona na długo w Waszym sercu…

Zachwyciła mnie ta powieść. Powieść, której tłem wydarzeń jest dzika natura, a bohaterami zwierzęta uważane za cuda afrykańskiej dziczy. „Oko słonia” to historia, której nie da się jednoznacznie umiejscowić w...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

„Dzieci mroku” to niezwykle poruszająca historia utkana na kanwie irlandzkiego skandalu w kościele katolickim. To powieść nakreślona na fundamencie krzywdy i dziecięcej bezbronności, przepełniona tajemnicami, których odkrywanie przynosi czytelnikowi ogromne emocje. W końcu to książka, która odsłoni latami skrywane kłamstwa i złożoność ludzkiej natury

W nawie katedry zostają znalezione zwłoki kobiety, niedługo po tym wydarzeniu policja otrzymuje zgłoszenie o śmierci jej współpracownika. Sprawą zajmuje się Inspektor Lottie Parker. Podjęte śledztwo prowadzi do Domu św. Anieli, będącego przed laty sierocińcem i domem dla młodziutkich dziewcząt z dziećmi. Jak się w trakcie lektury okazuje podjęty trop ma związek z przeszłością inspektor Lottie Parker…

Historia prowadzona dwutorowo, z jednej strony opisująca czasy współczesne, z drugiej lata siedemdziesiąte XX wieku. Przeplatając te dwie płaszczyzny autorka porusza trudne i poważne tematy. Opisy, szczególnie te zaprezentowane jako wspomnienia, obejmujące lata siedemdziesiąte szokują i niejednokrotnie budzą lęk.

„Dzieci mroku” to historia zanurzona w mocnych emocjach. Patricia Gibney prezentuje nam kryminał, którego kolejne rozdziały coraz mocniej wciągają czytelnika w prowadzone śledztwo, a podczas lektury rodzi się współczucie dla ofiar i ogromna nienawiść dla oprawców. Nie zabraknie tutaj emocji, dreszczy na plecach i zagadki, której rozwiązanie nie tyle zaskoczy ile szokuje!

Autorka nakreśliła historię niezwykle absorbującą, angażująca, poruszająca i wstrząsająca! Z niecierpliwością czekam na drugi tom tej serii.

„Dzieci mroku” to niezwykle poruszająca historia utkana na kanwie irlandzkiego skandalu w kościele katolickim. To powieść nakreślona na fundamencie krzywdy i dziecięcej bezbronności, przepełniona tajemnicami, których odkrywanie przynosi czytelnikowi ogromne emocje. W końcu to książka, która odsłoni latami skrywane kłamstwa i złożoność ludzkiej natury

W nawie katedry...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

„Ocalić siebie” to powieść, która po brzegi wypełniona jest emocjami. To historia, która oddziaływuje na czytelnika, zmusza go do refleksji nad swoim życiem i która sprawia, że wdzięczność za każdy dzień wypełnia jego serce. W końcu to poszukiwanie upragnionego szczęścia i życiowej stabilizacji, okraszone chwilami bólu, cierpienia i zwątpienia…

Na fundamencie emocji nakreślona została historia Hani, młodej kobiety stojącej u progu kariery zawodowej, której świat niespodziewanie rozpada się na kawałki. Umiera największy przyjaciel, miłość jej życia i osoba z którą wiązała swoją przyszłość. Nagle jej życie pozbawione zostaje kolorów i wszelakiej radości…

„Ocalić siebie” to mieszanina błędów dokonanych w życiu i wyborów, które decydują o późniejszym istnieniu. To też kolaż braku wartościowych relacji, braku wsparcia i pustki w sercu w którym na pewnym etapie życia zabrakło ukojenia. To w końcu nasączona niezabliźnionymi przed laty traumami powieść, której lektura portretuje ogrom uczuć, nie zawsze ulokowanych w wartościowych osobach. Aż do momentu w którym wiara w lepsze jutro pozwala na odnalezienie wymarzonego spokoju i drogi do szczęścia…

Przepiękna, wzruszająca i przeszywająca serce. Nie da się tej historii opowiedzieć. Trzeba czytając zagłębić się w jej treść i na własnej skórze poczuć emocje, które skrywają się pod powierzchnią misternie utkanych wersów…
Pióro autorki nacechowane jest głęboką refleksyjnością nad ludzkim życiem, nad niesprawiedliwością. Mimo prostego języka przez książkę się przepływa, czując każdą emocję i każdy przekaz. Ta historia wdziera się do naszego wnętrza i uczepia się każdej myśli, tak, aby dominować i zwracać naszą uwagę, aż po ostatnią przewróconą stronę.

„Ocalić siebie” to powieść, która po brzegi wypełniona jest emocjami. To historia, która oddziaływuje na czytelnika, zmusza go do refleksji nad swoim życiem i która sprawia, że wdzięczność za każdy dzień wypełnia jego serce. W końcu to poszukiwanie upragnionego szczęścia i życiowej stabilizacji, okraszone chwilami bólu, cierpienia i zwątpienia…

Na fundamencie emocji...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

„Herbaciane róże” to niesamowicie refleksyjna historia, która kryje mnóstwo emocji. Emocji intensywnie oddziaływujących na czytelnika i jednocześnie zawierających tak niesamowite przesłanie. Nie spodziewałam się tego, że treści zamknięte w tak pięknej okładce będą tak wysoce wartościowe.

„Herbaciane róże” to powieść, która zapewni Wam wyjątkowe i pamiętne chwile. To historia, która zawładnie Waszymi myślami i zaadoptuje się w Waszej pamięci. W końcu to książka przepełniona emocjami, latami skrywanymi tajemnicami i relacjami rodzinnymi, które z pozoru idealne - maskują tylko prawdę.

Bohaterów tej powieści łączy wspólna trzydziestoletnia przeszłość. Ich codzienność oscyluje wokół typowych małżeńskich problemów, wokół wychowywania córki i wokół tajemnicy, w którą sami są uwikłani. Wszystko to, z pozoru wygląda jak piękna rodzinna fotografia. Aż do dnia, kiedy córka staje się uczestniczką groźnego wypadku. Od tej chwili nic nie jest już takie samo…

Historia nakreślona lekkim ale pięknym piórem, bohaterowie, którzy mogliby być naszymi sąsiadami i rozterki, które mogłyby dotyczyć każdego z nas. Autorka poruszyła tematy rodzinnej tajemnicy, miłości, przyjaźni i szansy, którą warto dać przyszłości… Stworzyła poruszającą historię w pięknym stylu, zauroczyła mnie nią i poddała mój umysł ogromnej ilości emocji. Nie będę ukrywała, że zazdroszczę tym, którzy lekturę tej książki mają jeszcze przed sobą. Zdecydowanie polecam, a ja wyczekuję kolejnych historii spod pióra autorki.

„Herbaciane róże” to niesamowicie refleksyjna historia, która kryje mnóstwo emocji. Emocji intensywnie oddziaływujących na czytelnika i jednocześnie zawierających tak niesamowite przesłanie. Nie spodziewałam się tego, że treści zamknięte w tak pięknej okładce będą tak wysoce wartościowe.

„Herbaciane róże” to powieść, która zapewni Wam wyjątkowe i pamiętne chwile. To...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

„Czarny żałobnik” to kryminał akcji, gdzie czytelnikowi ciągle towarzyszy niepokój, nieustanny mrok i gdzie dopracowane w najmniejszym calu śledztwo, finalnie przeraża! To powieść która intryguje i jednocześnie wabi czytelnika w swoje sidła. W końcu to historia, której lektura przynosi ogrom emocji i, której konstrukcja kompozycji – bezsprzecznie zachwyca.

Komisarz Adam Kruger i prokurator Alicja Ostrowska rozpoczynają poszukiwania wyjątkowo groźnego przestępcy. Mordercy, który swoje ofiary pozbawia życia w niebywale makabryczny i w niezwykle okrutny sposób, skazując na tortury niczym ze średniowiecza. Mordercy, który na miejscu zbrodni pozostawia czarnego motyla, żałobnika…

Autorka prowadzi czytelnika po zawile skomplikowanych intrygach, co rusz podsuwając inne rozwiązania, tylko po to, by finalnie zaskoczyć. Na fundamencie jakże brutalnych morderstw utkała sylwetki bohaterów – niezwykle wyrazistych, charakterystycznych i co więcej dźwigających na swoich barkach nieprzepracowane traumy z przeszłości. Bohaterów których specyficzna relacja dodaje dynamizmu całej tej historii i jednocześnie tworzy fabularnie zajmującą układankę.

Choć autorka nie stroni od makabrycznych scen, od brutalności, choć posługuje się sugestywnym i wymownym językiem, decydowanie to książka, której nie idzie ot tak, po prostu odłożyć na półkę. To historia, która zostaje z czytelnikiem znacznie dłużej, która nie pozwala na zapomnienie i w końca która nawet po przewróceniu ostatniej strony rezonuje jeszcze długi czas… Zapewniam, że ta powieść pozostanie z Wami już na zawsze i co więcej, zadowoli najbardziej wymagających czytelników! Ogromnie polecam! A ja z ogromnym zaciekawienie wyczekuję już drugiego tomu.

„Czarny żałobnik” to kryminał akcji, gdzie czytelnikowi ciągle towarzyszy niepokój, nieustanny mrok i gdzie dopracowane w najmniejszym calu śledztwo, finalnie przeraża! To powieść która intryguje i jednocześnie wabi czytelnika w swoje sidła. W końcu to historia, której lektura przynosi ogrom emocji i, której konstrukcja kompozycji – bezsprzecznie zachwyca.

Komisarz Adam...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach:

„Czułe poranki, bezsenne noce” to historia po brzegi wypełniona emocjami. To powieść, która zabiera czytelnika na Podlasie i prezentuje ten przepiękny krajobraz, zanurzając go w kulturze i obyczajach tegoż regionu Polski. W końcu to poszukiwanie upragnionego szczęścia, okraszone chwilami zwątpienia…

Romy Sokołowska po trudnych życiowych doświadczeniach skupia się na samotnym wychowaniu nastoletniego syna i na pracy dziennikarskiej. Dostaje zlecenie odnalezienia nieco już aktualnie zapomnianej aktorki, by przeprowadzić z nią wywiad. W poszukiwaniu Barbary Anczyc wyrusza na Podlasie zupełnie nie mając pojęcia o tym, jak bardzo ten wyjazd odmieni jej życie...

Agnieszka Zakrzewska kolejny już raz w sposób niezwykle absorbujący otula czytelnika niespieszną fabułą. Prowadzi nas po wyboistych życiowych ścieżkach bohaterów, pozwalając nam się z nimi utożsamiać. Zmusza do refleksji, do zastanowienia się nad swoim życiem, nad trapiącymi nas aktualnie problemami, ale też pozwala na wdzięczność. Na radość z tego co mamy, za ludzi którzy nas otaczają i za to, co udało nam się osiągnąć.

„Czułe poranki, bezsenne noce” to niespiesznie nakreślony obraz poszukiwania. Poszukiwania swojego miejsca, życiowej stabilizacji i w końcu miłości, tej prawdziwej i oddanej, jawiącej się w czułych porankach i bezsennych nocach. Autorka z niezwykłą detalowością odmalowuje scenerie Podlaskiej rzeczywistości. Opisane obrazy są niczym widokówki przesłane z pozdrowieniami, barwne i realne, oddziałujące na zmysły.

To z pozoru lekka historia, która choć przyjemnie wypełnia czytelnicze serce, choć niejednokrotnie maluje na twarzy uśmiech - krzepi życiowymi prawdami.
Przyznam się Wam, ze po lekturze tej książki nabrałam ochoty na spędzenie urlopu na Podlasiu.

„Czułe poranki, bezsenne noce” to historia po brzegi wypełniona emocjami. To powieść, która zabiera czytelnika na Podlasie i prezentuje ten przepiękny krajobraz, zanurzając go w kulturze i obyczajach tegoż regionu Polski. W końcu to poszukiwanie upragnionego szczęścia, okraszone chwilami zwątpienia…

Romy Sokołowska po trudnych życiowych doświadczeniach skupia się na...

więcej Pokaż mimo to