Dziusia

Profil użytkownika: Dziusia

Koszalin Kobieta
Status Czytelniczka
Aktywność 4 lata temu
41
Przeczytanych
książek
67
Książek
w biblioteczce
8
Opinii
41
Polubień
opinii
Koszalin Kobieta
Dodane| Nie dodano
Ta użytkowniczka nie posiada opisu konta.

Opinie


Na półkach: , ,

Książkę,na którą zwlekałam tyle czasu,aby ją przeczytać. Bardzo wzruszająca powieść,która opowiada o życiu starszego Profesora. Jego pamięć trwa 80 minut i jest wielkim wielbicielem matematyki. Matematyka to jego życie. Udowadniania to swojej nowej gosposi. Poznaje jej syna i razem przyjaźnią się do jego śmierci. Najlepsza książka,którą w tym roku przeczytałam. Jestem nią zachwycona po mimo mojej niechęci do matematyki. Nie jest to powieść,w której dzieje się dużo. "Ukochane równanie Profesora" jest bardzo dobrze napisane i wolno się toczy. Bardzo zaskoczyło mnie to,że tak wciągnęła mnie od pierwszej kartki. Nie lubię powieści,w których nie ma akcji. Bardzo się wtedy nudzę. A tu jest inaczej. Pewnie dlatego,że styl autorki daje poczucie,że jest się razem w tej powieści. Czuć ciepło i rodzinne emocje,które towarzysza przy spotkaniach gosposi,jej syna oraz Profesora. Na pewno nie zawiedziesz się na tej powieści. Dziękuję wydawnictwu Tajfuny,że mogłam z waszą pomocą poznać ten milszy aspekt tak trudnego dla mnie przedmiotu,jak matematyka. Pozdrawiam :)

Książkę,na którą zwlekałam tyle czasu,aby ją przeczytać. Bardzo wzruszająca powieść,która opowiada o życiu starszego Profesora. Jego pamięć trwa 80 minut i jest wielkim wielbicielem matematyki. Matematyka to jego życie. Udowadniania to swojej nowej gosposi. Poznaje jej syna i razem przyjaźnią się do jego śmierci. Najlepsza książka,którą w tym roku przeczytałam. Jestem nią...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

W latach 90 dzia­łał w pół­światku Niko­laj. Orga­ni­za­cja, którą zarzą­dzał, męż­czy­zna zaczy­nała się, w radziec­kich więzieniach.

Kar­to­teka Niko­laja była obszerna. Odby­wał wyrok za gwałty. Autor książki w latach 90 miał okazję poznać rosyjskiego bossa oso­bi­ście. Odpo­wie­dzi na pyta­nia są zawarte w publi­ka­cji.

Anto­nino, jest jed­nym z naj­więk­szych mafio­sów w Palermo. Odbywa doży­wotni areszt domowy i w tym cza­sie kie­ruje swoją„Rodzina „"(”Rodzina-jedna z pod­sta­wo­wych jed­no­stek w mafii). Ma ponad 60 lat jest ojcem i wier­nym mężem. Męż­czy­zna w pewien spo­sób nauczył się łamać ogra­ni­cze­nia, aby na­dal utrzymać swoją pozy­cję. Autor w swo­jej książce przed­sta­wia przy­kłady ostroż­no­ści sto­so­wane przez wło­skiego mafiosa.

Fede­rico Varese wgłę­bia się w orga­ni­za­cje gan­gów: cosa nostra, yakuza, triady z Hong­kongu, grupę Mas­sleya, czy mafię rosyj­ską. Wcho­dzi w szczegóły, jeżeli chodzi o bos­sów i ich tzw. prawe ręce. Autor opi­suje spo­soby przyj­mo­wa­nia nowych człon­ków przez poszcze­gólne orga­ni­za­cje, opi­suje ich spo­soby dzia­ła­nia, wewnętrzne kodeksy, nie­kiedy poda­jąc także metody pozby­wa­nia się tych, któ­rzy mogą im zaszko­dzić. Opo­wiada rów­nież o roli kobiet w pół­światku.

„Życie mafii. Śmierć, pie­nią­dze i miłość” to wyjąt­kowa lek­tura, ponie­waż tak dokład­nych infor­ma­cji o mafiach nie spo­sób zna­leźć w Inter­ne­cie. Kry­mi­no­log Varese pod­szedł do tematu bar­dzo skru­pu­lat­nie, aczkolwiek na całość tek­stu składa się duża ilość mate­ria­łów, m.in. zapi­ski jego roz­mów z mafio­sami, wywiady z naukow­cami, notatki i nagra­nia poli­cyjne rów­nież dane z sądu. Na plus zasłu­guje tu cha­rak­ter wyda­nia, łatwiej­szy spo­sób rozu­mie­nia dla prze­cięt­nych zja­da­czy chleba. Przed­sta­wia bar­dziej „ludz­kie” obli­cze prze­stęp­ców. Reprezen­tuje ich jako ludzi, któ­rzy żyją i umie­rają. Któ­rzy mają żony i wła­sne rodziny. Tak jak każdy, popeł­niają błędy. Pole­cam oso­bom cenią­cym dobrą lite­ra­turę faktu.

„Mafie są przed­się­wzię­ciami pry­wat­nymi, sto­su­ją­cymi prze­moc dla wła­snych celów, takich jak ochrona tery­to­rium, czy inte­resu, jak jed­nak widzie­li­śmy, potra­fią też sto­so­wać prze­moc we współ­pracy z wła­dzami pań­stwo­wymi. Jed­nakże orga­ni­za­cje takie stoją przed pro­ble­mem: jeśli mafia jest tak sku­teczna w nisz­cze­niu opo­zy­cji wobec pań­stwa, jak może być pewna, że nie będzie następna do znisz­cze­nia? Udzie­la­nie wspar­cia insty­tu­cjom pań­stwo­wym, zwłasz­cza nie­de­mo­kra­tycz­nym i takim, które nie odpo­wia­dają przed nikim, może poważ­nie ogra­ni­czyć auto­no­mię tych grup. Mafie kwitną w demo­kra­cjach (…).”

W latach 90 dzia­łał w pół­światku Niko­laj. Orga­ni­za­cja, którą zarzą­dzał, męż­czy­zna zaczy­nała się, w radziec­kich więzieniach.

Kar­to­teka Niko­laja była obszerna. Odby­wał wyrok za gwałty. Autor książki w latach 90 miał okazję poznać rosyjskiego bossa oso­bi­ście. Odpo­wie­dzi na pyta­nia są zawarte w publi­ka­cji.

Anto­nino, jest jed­nym z naj­więk­szych...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Książka Petera A.Levine jest przykładem, jak według terapii można poradzić sobie z przeszłością. Autor opiera się na neurobiologii i przedstawia procesy terapii, w której uczestniczy, walczą, ze swoimi traumami. Pomaga uwolnić ciało i umysł od negatywnych wspomnień “Trauma i pamięć” zawiera trzy przykłady uczestników, którzy zostali przedstawieni na zdjęciach, jak i szczegółowe opisy działa Dr. Levine.
Polecam ten tytuł dla chcących poszerzyć swoją wiedzę psychologiczną, jak i ludziom chcącym lepiej zrozumieć umysł i mózg mający traumę z przeszłości, a przede wszystkim jak ją leczyć.
“W przeciwieństwie do "zwyczajnych" wspomnień (zarówno dobrych, jak i złych), które są dynamiczne i zmienne w czasie, traumatyczne wspomnienia są stałe i niezmienne. Są śladami (anagramami) przytłaczających doświadczeń z przeszłości, głęboko wyrytymi w umysł, ciało i psychikę cierpiącej osoby. Te bolesne, zamrożone ślady nie są podatne na zmianę, nie ulegają też wpływowi nowych informacji. Ta "stałość" nie pozwala nam stworzyć nowych strategii ani wydobyć nowych znaczeń. W naszym życiu nie ma miejsca na świeże, wiecznie zmienne "teraz" i spokojny przepływ. Tym sposobem przeszłość żyje w teraźniejszości, lub jak napisał Wiliam Faulkner w Requiem dla zakonnicy: "Przeszłość nigdy nie umiera. Nie jest nawet przeszłością." Przeciwnie, żyje jako zbiór przeróżnych lęków, fobii, objawów fizycznych i chorób.”

Książka Petera A.Levine jest przykładem, jak według terapii można poradzić sobie z przeszłością. Autor opiera się na neurobiologii i przedstawia procesy terapii, w której uczestniczy, walczą, ze swoimi traumami. Pomaga uwolnić ciało i umysł od negatywnych wspomnień “Trauma i pamięć” zawiera trzy przykłady uczestników, którzy zostali przedstawieni na zdjęciach, jak i...

więcej Pokaż mimo to

Więcej opinii

Aktywność użytkownika Dziusia

z ostatnich 3 m-cy

Tu pojawią się powiadomienia związane z aktywnością użytkownika w serwisie


ulubieni autorzy [11]

Michaił Bułhakow
Ocena książek:
7,4 / 10
46 książek
4 cykle
Pisze książki z:
1305 fanów
Grażyna Plebanek
Ocena książek:
5,9 / 10
22 książki
0 cykli
Pisze książki z:
139 fanów
Thomas Raab
Ocena książek:
6,9 / 10
1 książka
0 cykli
Pisze książki z:
7 fanów

Ulubione

Michaił Bułhakow Mistrz i Małgorzata Zobacz więcej
Michaił Bułhakow Mistrz i Małgorzata Zobacz więcej
Michaił Bułhakow Mistrz i Małgorzata Zobacz więcej
Hanya Yanagihara A Little Life Zobacz więcej
Leigh Bardugo Six of Crows Zobacz więcej
Leigh Bardugo Crooked Kingdom Zobacz więcej

statystyki

W sumie
przeczytano
41
książek
Średnio w roku
przeczytane
5
książek
Opinie były
pomocne
41
razy
W sumie
wystawione
41
ocen ze średnią 8,5

Spędzone
na czytaniu
269
godzin
Dziennie poświęcane
na czytanie
7
minut
W sumie
dodane
0
cytatów
W sumie
dodane
0
książek [+ Dodaj]